Dienvidkorejā aug pieprasījums pēc Latvijā radītas literatūras

No 25. līdz 28. oktobrim Seulā tiks aizvadītas Latvijas dienas Korejā, kurās paralēli biznesa veicināšanas pasākumiem notiks arī trīs Anetes Meleces ilustrēto grāmatu prezentācija. Kopumā pie Dienvidkorejas lasītājiem nonākušas jau astoņas grāmatas ar Meleces ilustrācijām, informēja Latvijas dienu Korejā rīkotāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Meleces ilustrētās grāmatas ir tulkotas 20 dažādās valodās, tomēr vislabākie rezultāti bijuši tieši Korejā, kur Latvijas dienu laikā tiks prezentētas trīs jaunas grāmatas – Jura Kronberga dzeja "Laika bikses", bilžu grāmata "Pazudušais miedziņš" un Raiņa dzejolis "Zirņa bērni".

Vispopulārākā līdz šim izdotā Meleces grāmata ir "Kiosks", kura Korejā pārdota jau 10 tūkstošos eksemplāru. Tas ir stāsts par pārdevēju Olgu, kura iesprūdusi savā kioskā, lai gan sapņo par pludmali un skaistiem saulrietiem. Šī grāmata tapusi pēc Meleces animācijas filmas motīviem. Stāsts par kioska pārdevēju Olgu uzvests arī  Latvijas leļļu teātrī, Diseldorfas operā (Deutsche Oper am Rhein), bet šobrīd iestudējumi top Šveicē un Čehijā. 

Uz jautājumu, kādēļ korejiešus uzrunā Latvijā radītā bērnu literatūra, autorei precīzas atbildes nav: "Braukšu uz Koreju noskaidrot, kāpēc viņiem patīk manas grāmatas. Mēs viņiem savā ziņā esam eksotiski, turklāt bērnu grāmatu tēli ir universāli un spēj uzrunāt visplašāko auditoriju. Būtiska loma ir tieši ilustrācijām, kuras veido stāstu arī bez teksta," tā Melece.

Latvijas dienas Korejā ir daļa no valsts ārējā mārketinga, un šīs aktivitātes tiek īstenotas valsts tēla stratēģijas #missionLatvia ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti