VIDEO: «Radio Naba» izdod audiovizuālu dzejas un dejas izlasi «Nāc d(z)ejot!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Noslēdzot šo gadu, “Radio Naba” publicē pirmos trīs no 13 tapušajiem audiovizuālajiem darbiem, no jaunākās dzejas diska izlases “Nāc d(z)ejot!”, kurā kā laikmetīgās dzejas antoloģijā mijiedarbību rod dzeja, deja, skaņu un video mākslas. Trīspadsmit dažādu refleksiju veidošanā par laiku, telpu un cilvēku, iesaistījušies 13 dzejnieki, trīs laikmetīgās dejas horeogrāfes, mūziķi, video mākslinieki un dizaina veidotāji.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Nāc d(z)ejot!” ir ilgi lolots jau tradīcijām bagātās dzejas izlases “Dzejas disks” septītais izdevums, šoreiz pieejams interneta vidē video un audio formātos. Dzejas disks pievēršas dzejnieku tekstiem un māksliniekiem, kuri iemieso gan formas laušanu un izaicināšanu, gan arī mudinājumu uz kustību un iesaisti gan ķermenī, gan prātā. Izlasē atrodama dzeja latviski, krieviski un latgaliski.

Dzejas diska satura veidošanā iesaistīti dzejnieki – Ilmārs Šlāpins, Raimonds Ķirķis, Ligija Purinaša, Kirils Ēcis, Jānis Tomašs, Lote Vilma Vītiņa, Elīna Vendija Rībena, Katrīna Rudzīte, Evelīna Andžāne, Jeļena Glazova, Jānis Hvoinskis, Aivars Madris un Krista Anna Belševica, dejotāji – Alise Bokaldere, Alise Putniņa un Marija Saveiko, mūzikas autori – Maksims Šenteļevs un skaņu mākslas apvienība "bernurits", audiovizuālo risinājumu realizētāji, režisori/operatori – Lauris Ābele, Mārcis Ābele, Kaspars Cirsis un dizaina izstrādātāja: Klāra Grundšteine. Izlases koncepcijas autori ir “Radio Naba” – Anete Enikova, Signe Viška, Madars Štramdiers, Kaspars Zalāns.

Publiskoti pirmie 3 no 13 video darbiem

Ilmārs Šlāpins – "Dzejnieks ir kādēļ"

Raimonds Ķirķis – "Kā pamosties desmit un mazāk minūtēs"

Ligija Purinaša – "mums mīlesteibys ir vaira kai naudys"

Projekts top ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti