Koncerti

Starp mašīnām, motoriem, meitenēm. Koncertfilma Liepājā

Koncerti

Māras Zālītes jubilejas koncerts "Paši skaistākie vārdi"

Savējs. Mūsos pašos. Satversmes simtgades un Valsts prezidenta institūcijas simtgades koncertstāsts

VIDEO: Koncertstāsts «Savējs. Mūsos pašos»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ieskandinot Patriotu nedēļu un Valsts prezidenta institūcijas simtgadi, 12. novembrī plkst. 17.00 laukumā pie Rīgas pils Latvijas iedzīvotāji ir laipni aicināti apmeklēt koncertstāstu "Savējs. Mūsos pašos", informēja Prezidenta kanceleja.

Koncertā savīsies Latvijas pirmajā simtgadē radīti darbi, dziesmās un video stāstot par laikiem, kad Latvija pastāv kā brīva valsts, gan par laiku, kurā brīva, radoša izpausme mūsu tautai bija liegta.  

Koncertstāsta laikā uz Rīgas pils fasādes tiks izrādīti cauri laikiem aizliegti latviešu autoru mākslas darbi, kas izvēlēti sadarbībā ar vēsturnieku Jāni Kalnaču.

Klausītājus priecēs iemīļoti Latvijas mākslinieki: Daumants Kalniņš, Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Intars Busulis, Ieva Kerēvica un Katrīna Paula Felsberga. Koncertā piedalīsies arī aktieri Arturs Krūzkops, Ieva Segliņa un Klāvs Kristaps Košins, koklētāja Laima Jansone un Rīgas Doma kora skolas Jauktais koris Jurģa Cābuļa vadībā, kā arī gospeļkoris Unas Stades vadībā. Koncerta pavadošā grupa būs "Cover Band" Riharda Jakuško vadībā.

Latgaliešu repere Ūga īpaši šim notikumam radījusi jaundarbu "Naida runa", kas vēstīs par katra personisko izvēli būt savējam, kas sākas mūsos pašos.

Koncertstāstu "Savējs. Mūsos pašos" veido režisors Juris Jonelis, dramaturgs Matīss Gricmanis, scenogrāfe/video māksliniece Austra Hauks, tērpu māksliniece Baiba Grīna, gaismu mākslinieks Kristaps Bunga un muzikālais vadītājs Juris Vaivods. Koncerta producents – Rihards Gulbis.

1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi. Tā paša gada 14. novembrī Latvijas Republikas 1. Saeima par Valsts prezidentu ievēlēja Jāni Čaksti, liekot pamatu Valsts prezidenta institūcijai Latvijā. Koncertstāsts "Savējs. Mūsos pašos" noritēs Satversmes un Valsts prezidenta institūcijas simtgades ietvaros, aicinot cilvēkus pabūt kopā valsts svētku noskaņās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti