Valsts simtgades noslēgumā Nacionālā bibliotēka dāvina grāmatas partneriem ārvalstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Šā gada janvārī ar Barikāžu trīsdesmitgadi un Latvijas Republikas atzīšanas de iure 100. gadadienu noslēdzās Latvijas valsts simtgades programma. Apkopojot valsts simtgades programmā paveikto grāmatniecībā, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Ārlietu ministriju (ĀM) un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju ir sagatavojusi īpašus grāmatu dāvinājumus Latvijas vēstniecībām ārvalstīs, ārzemju augstskolām ar Baltijas un Austrumeiropas studiju programmām un nacionālajām, akadēmiskajām un publiskajām bibliotēkām, informēja LNB pārstāvji.

LNB direktors Andris Vilks atzīmēja: “Ar šo dāvinājumu mēs vēlamies pasvītrot to, cik nozīmīga cauri gadsimtiem Latvijā ir grāmatu radīšana, to lasīšana un glabāšana sabiedriskās un privātās bibliotēkās. Grāmata visos laikos mums ir bijusi svarīgs avots mācībām un pētniecībai, kultūrai un jaunradei, kā arī kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai dažādām sabiedrības grupām neatkarīgi no dzīvesvietas.”

Iniciatīvas mērķis ir papildināt Latvijas vēstniecību uzziņas literatūras klāstu ar vērtīgiem, nesen tapušiem izdevumiem par Latviju, tās vēsturi un kultūru. Papildus tam ir sagādāti dāvinājumu komplekti ārvalstu augstskolām, lai to studenti un mācībspēki varētu izmantot jaunākās grāmatas angļu valodā par Latviju, kā arī lielākajām pasaules bibliotēkām, lai to lasītājiem būtu iespēja iepazīt Latviju.

Kopumā īpašu 10 grāmatu kolekciju saņems 38 Latvijas vēstniecības un 83 ārvalstu augstskolas, nacionālās, akadēmiskās un publiskās bibliotēkas. Kolekcijā iekļauti tādi izdevumi, kas atskatās uz nozīmīgiem notikumiem valsts simtgades svinību laikā, tostarp katalogs izstādei “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”, kas kļuva par vienu no lielākajiem Latvijas reprezentācijas notikumiem Baltijas valstu simtgadē, katalogs izstādei “Latvijas gadsimts”, kas bija vērienīgs Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, Nacionālās enciklopēdijas drukātā versija, nozīmīgs vēstures pētījums par Latvijas valstiskuma veidošanos – eseju krājums “Varas Latvijā. No Kurzemes hercogistes līdz neatkarīgai valstij”, kā arī citi nozīmīgi izdevumi.

Ar Ārlietu ministrijas (ĀM) gādību grāmatas tiks nogādātas visā pasaulē – gan mūsu tuvākajiem kaimiņiem Lietuvai un Igaunijai, gan tādās tālās zemēs kā Indija, Japāna, Dienvidkoreja. Lielāko dāvinājumu skaitu saņems Latvijas sadarbības partneri Vācijā – Vācijas Nacionālā bibliotēka Frankfurtē un Leipcigā, Berlīnes Valsts bibliotēka, Herdera institūts Marburgā, Vestfālenes Vilhelma Universitāte Minsterē, Bavārijas Valsts bibliotēka Minhenē un citas – un Lielbritānijā – Britu bibliotēka, Oksfordas Universitāte, Kembridžas Universitāte, Glāzgovas Universitāte un citas. Grāmatas dosies arī pāri okeānam, kur papildinās Kanādas Nacionālās bibliotēkas un arhīva, Otavas un Toronto publisko bibliotēku kolekcijas, kā arī septiņu ASV bibliotēku krājumus. Starp šiem dāvinājuma saņēmējiem ir ASV Kongresa bibliotēka Vašingtonā, Jeilas Universitātes bibliotēka un Stenforda Universitātes bibliotēka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti