Valsts neatkarības atjaunošanu Rīgā atzīmēs ar pilsētvides objektiem un virtuāliem koncertiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, Rīgu rotās kompozīcija “Ziedu Latvija” un vides mākslas objektā “Goda vārti” būs skatāms stāsts par Latvijas Valsts karogu un himnu. Svētku programmu virtuālā vidē sagatavojuši arī Rīgas pašvaldības kultūras centri, muzeji, Orķestris “Rīga” un Rīgas Centrālā bibliotēka, medijus informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Kompozīcija “Ziedu Latvija” atradīsies pie Brīvības pieminekļa – vietā, kas bijusi nozīmīga valsts neatkarības atjaunošanas laikā un arīdzan šodien, kad atzīmējami svinīgi notikumi valsts dzīvē. Jau daudzus gadus 4. maijā šo kompozīciju veidoja iedzīvotāji, ievietojot tajā līdzi atnestos ziedus, taču šogad ikviens aicināts kompozīciju apskatīt foto galerijā, kas būs redzama gan Rīgas pašvaldības, gan citās interneta vietnēs.

Svētku laikā vides mākslas objekts “Goda vārti” virtuāli vēstīs par Latvijas valsts karogu un himnu. Stāsta videoversiju internetā būs iespējams redzēt ikvienam interesentam.

4. maijā svētku programmu sagatavojuši arī galvaspilsētas kultūras centri, Orķestris “Rīga”, muzeji un Rīgas Centrālā bibliotēka savās tīmekļa vietnēs izvietojot gan koncertierakstus un virtuālas izstādes, gan rīkojot akciju un demonstrējot filmu.

Orķestris “Rīga” mājaslapā un sociālo tīklu kontos 4. maijā digitālā video formātā saviem klausītājiem piedāvās Jurjānu Andreja kantātes “Tēvijai” atskaņojumu. Savukārt VEF Kultūras pils ikvienai ģimenei virtuālā vidē dāvās koncertu “Latvija – tava un mana”. Koncertā kopā ar simfonisko orķestri uzstāsies pazīstami un iemīļoti solisti. Koncerta diriģents, mākslinieciskās koncepcijas īstenotājs un vadītājs ir Normunds Vaicis.

Rīgas Porcelāna muzejs 4. maijā piedāvās akciju “Svētku porcelāns”. Muzeja “Facebook” kontā būs izvietota fotogalerija ar muzeja krājuma priekšmetiem par tautisku tēmu. Ikvienam akcijas dalībniekam būs iespēja atsūtīt uz muzeja “Facebook” lapu sev piederošu porcelāna priekšmetu ar tautisku dekoru, ko muzeja speciālisti publicēs atsevišķā galerijā. Savukārt muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina celt godā ģimeņu mantojumu un laikus sagatavoties Baltā galdauta svētkiem. Sākot no 1. maija, “Facebook” vietnē muzejs sniegs ierosmi svētku svinēšanai– ekspozīcijas par svētku galda noformējumu, kā arī svētku mielasta receptes.

Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde ir sagatavojusi dāvanu svētkos – izstādes “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” 2020. gada izdotā kataloga digitālo versiju, kurā apkopoti 92 Latvijas ainavas gleznojumi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Digitālais Latvijas ainavas katalogs papildināts ar dabas skaņām. Tas būs apskatāms Sv. Pētera baznīcas mājas lapā un “Facebook” kontā.

Rīgas Centrālajā bibliotēka svētkos sveiks ar virtuālu izstādi, kurā būs apkopota informācija par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajām grāmatām. Tajā būs redzami preses materiāli un tā laika notikumus atspoguļojoši fotoattēli.

Kultūras centra “Mazā ģilde” mājaslapā un sociālajās vietnēs 4. maijā būs iespējams noskatīties Romualda Pipara filmu “Vēsture aiz kadra”, bet kultūras centra “Ritums” “Youtube” kanālā būs apskatāms īpašs sveiciens, kurā redzami amatu meistaru darbi, kas izmantojami svētku godos.

Kultūras centru piedāvājums svētku laikā un to tīmekļa vietnes vienuviet atrodamas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti