Rīgas pieminekļu aģentūru vadīs bijušais Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas dome trešdien, 12. maijā, nolēma Rīgas pieminekļu aģentūras direktora amatā iecelt bijušo Latvijas Okupācijas muzeja direktoru Gunāru Nāgelu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Gunāram Nāgelam ir doktora zinātniskais grāds matemātikā un maģistra grāds lietišķajā valodniecībā. No 2014. gada līdz 2019. gadam Gunārs Nāgels bijis Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatā. Agrākā pieredze saistīta gan ar darbības, gan finanšu plānošanu. Nāgels strādājis gan kā docents Melburnas Universitātes Matemātikas departamentā Austrālijā, gan darbojies informātikas jomā Vācijā, kā arī strādājis Rijādas bankā Saūda Arābijā.

Domē skaidroja, ka atklātā konkursā aģentūras direktora amatam tika saņemti pieci pieteikumi. Konkurss notika divās kārtās. Uz intervijām un redzējuma par aģentūras galvenajiem nākotnes izaicinājumiem un direktora lomu prezentāciju tika aicināti visi pieteikušies kandidāti.

Izvērtējot iesniegtos pieteikumus un kandidātu atbilstību izvirzītajām prasībām, noklausoties prezentācijas un kandidātu atbildes uz komisijas locekļu jautājumiem, komisija par piemērotāko direktora amatam atzina Nāgelu.

Rīgas pieminekļu aģentūras galvenais uzdevums ir koordinēt, plānot, vadīt un īstenot darbus, kas saistīti ar pieminekļu uzskaiti, uzturēšanu un atjaunošanu. Īpaši kā valstiski un kultūrvēsturiski nozīmīgi pieminekļi aģentūras darbībā ir noteikti Brīvības piemineklis un Rīgas Brāļu kapi.

Kopš 2006. gada Rīgas pieminekļu aģentūru vadīja režisors Guntis Gailītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti