«Riga Pride» gājienu papildinās mākslas un izklaides programma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Riga Pride" izziņojis līdz šim krāšņāko un plašāko mākslas un izklaides programmu. No 13. līdz 19. jūnijam Rīgā norisināsies dažādi izglītojoši un Latvijas LGBTQ kopienai nozīmīgi pasākumi, tostarp izstādes, filmas, darbnīcas, izrādes un koncerti, kurus varēs apmeklēt gan oficiālajā Kaņepes Kultūras centra Praida dārzā un Praida namā, gan vairākās citās Rīgas kultūrvietās, informēja "Riga Pride" pārstāvji.

Kultūrvietā "Totaldobže" līdz 30. jūnijam norisināsies izstāde "Queer as German Folk", kas dokumentē un izglīto par Vācijas LGBTQ kultūras un tiesību attīstību 50 gadu garumā, veidojot saiknes ar pārējās Rietumeiropas līdzībām un problēmām, kas  saistošas arī Latvijas un Baltijas skatītājiem, norādīja rīkotāji.

No 10. jūnija līdz 9. jūlijam galerijā "LOW" būs apskatāma izstāde "Balsis". Izstādes kuratore Mētra Saberova izvirzījusi priekšplānā jaunākās paaudzes Baltijas māksliniekus, kuri savos darbos vēsta par LGBTQ kopienu un tās lesbiešu, trans un nebinārajām balsīm. Izstādes mākslinieku vidū ir Ksenija Tarasova un Dorian Rosenthal no Latvijas, Aleks Kohans un Janina Sabaliauskaite no Lietuvas, kā arī Līna Lelova un Valdeks Laurs no Igaunijas. 14. jūnijā notiks diskusija par kvīro telpu attīstību Baltijas reģionā. 

Rīgas praida nedēļas atklāšanas vakarā, 13. jūnijā, notiks improvizācijas teātra "DIVAS" uzstāšanās Praida dārzā. Praida nedēļā notiks arī "Sieviešu stendapa" un "Pride "Razborku"" priekšnesumi, savukārt ar drag performancēm uzstāsies Baltijas Drag King kolektīva dalībnieki kopā ar Latvijas un Igaunijas dragkvīnām. Kopienas dalībnieki un atbalstītāji varēs izpausties "Active Rainbow" brīvā mikrofona vakarā, kā arī piedalīties praida "Chancers" mūzikas viktorīnā. Praida namā, lokālā "Diagonāle", būs iespēja skatīties filmas ar LGBTQ tematiku, tostarp tādas kā "Topp 3", "Mežonīgie rietumi" un "Vasara". Būs arī īsfilmu programmas seanss, kurā ievadvārdus par kvīro filmu programmu attīstību Baltijas reģionā teiks kinorežisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali.

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju norisināsies plakātu darbnīca. Kultūrvietā "Aleponija" notiks pasākums "Dzimte un vara: "Strāvas" lasījumi", kur izdevuma "Strāva" redakcija un autori uzstāsies ar lasījumiem par tematiem, kas saistās ar vienlīdzību un brīvību.

18. jūnijā pēc "Riga Pride" gājiena, solidarizējoties ar cilvēkiem Ukrainā, Praida parkā jeb Vērmanes dārzā norisināsies noslēguma koncerts "Kopā par brīvību!", kurā uzstāsies ansis, Marta, Rolands Čē, "Singapūras Satīns", "MJM Experience", Rojs Rodžers, Katō, BDM, KNTY, "Baltic Drag King Collective" un citi.

Pēc gājiena un koncerta "Totaldobžē" praidu noslēgs ballīte, kurā mūziku liks Rojs Rodžers, Esoniq, Lévi, Milena, Ksenija Kamikaza, Glazova, LE/RA un Illegance (Henri Lakis dj + Leo Novus live).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti