Reģionos Muzeju nakts apmeklētāju skaits aizvien palielinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc 19.maijā aizvadītās Muzeju nakts Kultūras ministrija secinājusi, ka tās apmeklētāju skaits turpina pieaugt tieši reģionos. Savukārt apmeklētāji, īpaši Rīgā, kļūst prasīgāki un ieinteresētāki.

Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem.

Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī – 2018.gada 19.maijā - iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

“Rīgā, Pierīgā, kā arī visu Latvijas reģionu valsts, pašvaldību un akreditētajos privātajos – kopumā 122 muzejos – šogad reģistrēti 221 284 apmeklējumi,” paziņoja Kultūras ministrijas (KM) Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns, uzsverot, ka

“Muzeju nakts apmeklētāji kļūst prasīgāki un ieinteresētāki: lielāka vērība tiek pievērsta muzeju ekspozīcijām un muzeju darbinieku sagatavotajiem pasākumiem, iepretim nakts laikā apmeklēto muzeju skaitam.

Īpaši tas attiecināms uz muzejiem – akcijas dalībniekiem Rīgā.”

“Ministrijas vārdā pateicos visiem Latvijas muzeju darbiniekiem un akcijas koordinētājiem – ICOM Latvijas Nacionālajai komitejai – par ieguldīto darbu, pašaizliedzību, enerģiskumu un radošumu, ar kādu muzeju darbinieki jau četrpadsmito gadu rada svētkus tūkstošiem muzeju apmeklētāju,” pauž J.Garjāns.

Reģionos muzeju apmeklējums Muzeju naktī turpina pieaugt. Šogad visapmeklētākie akcijas ietvaros bijuši Kurzemes muzeji – 36 125 apmeklējumi (2017. gadā – 34 836 apmeklējumi) un Vidzemes muzeji – 27 872 apmeklējumi (2017.gadā – 36 270 viesu). Vidzemē apmeklētība Muzeju naktī, salīdzinot ar 2017.gadu, ir zemāka tādēļ, ka Cēsu muzejs dialogam ar apmeklētājiem bija izvēlējies jaunu formu, organizējot Latvijas Tautasdziesmu nakti.

Kā allaž daudz apmeklētāju bijis arī Pierīgas muzejos, kur reģistrēti 22 135 apmeklējumi. Pieaugusi apmeklētība Latgales muzejos, kur reģistrēti 13 546 apmeklējumi un Zemgales muzejos, kur iegriezušies 14 651 apmeklētājs (2017.gadā Latgalē un Zemgalē bija 12 000 viesu).

Apmeklētāko muzeju saraksts Latvijas reģionos palicis nemainīgs – tie ir tie paši muzeji, kas uzņēma kuplu apmeklētāju pulku 2017. gadā. Muzeju naktī vispopulārākais Kurzemes reģionā bijis Liepājas muzejs, uzņemot 9 500 interesentu. Vidzemē visaugstāko interesi piesaistījis Valmieras muzejs - 9 369 apmeklētāju. Muzeju naktī Latgalē visvairāk cilvēku reģistrēts Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā – 6 050 apmeklējumu, savukārt starp Zemgales muzejiem visaugstāko interesi raisījis Jēkabpils vēstures muzejs, uzņemot 3 957 viesu.

Tāpat kā katru gadu visplašākais Muzeju nakts piedāvājums bijis galvaspilsētā – akcijā piedalījās 34 Rīgas muzeji un tajos reģistrēti 105 755 apmeklējumi (2017. gadā 121 975 apmeklējumi). Līdera pozīcijas saglabā Rīgas Motormuzejs, kas bezmaksas apmeklējumu piedāvāja visas dienas garumā, un muzejā 19. maijā viesojās 17 139 interesenti. Otrs apmeklētākais akcijas dalībnieks ir Turaidas muzejrezervāts, kurā Muzeju nakts gaisotni izbaudījuši 16 665 apmeklētāji. Citi apmeklētākie Rīgas muzeji - Latvijas Kara muzejs (13 969 apmeklētāji), Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (6 205 interesenti), P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs (6 334 apmeklētāji).

Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas vienlaikus notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Muzeju nakts iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Kopš 2005. gada Latvijas muzeji kopā ar citiem Eiropas muzejiem iesaistās kopīgā starptautiskā akcijā – Muzeju nakts, tās mērķis – iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kas ikdienā muzejus neapmeklē.

Pēc dažiem gadiem tika panākta vienošanās, ka Muzeju nakts kļūst par vienu no aktivitātēm, kas saistīta ar Starptautiskās muzeju dienas atzīmēšanu. Informācija par akciju atrodama pasākuma oficiālajā interneta vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti