Kultūras rondo

Digitālo viduslaiku priekšnojautas Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Kultūras rondo

Rīgas cirka tuvākā un tālākā nākotne

Uz pasākumiem jaunajā sezonā aicina Rakstniecības un mūzikas muzeja "Tintnīca"

Rakstniecības un mūzikas muzeja «Tintnīcā» aizsākas pasākumi melomāniem un literatūras interesentiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Pagājušajā gadā Muzeju krātuvju kompleksā, Pulka ielā 8, apmeklētājiem durvis vaļā vēra jaunā Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) pasākumu telpa “Tintnīca”. Tikšanās telpā “Tintnīca”, kuras moto ir – vieta jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām, norisināsies jauni pasākuma cikli— “Melomānu salons”, “Literatūras viesistaba” un “Tintnīca bērniem”. Pasākuma līnijas ir ciešā sasaistē ar galvenajiem muzeja krājuma virzieniem – literatūru un mūziku, tādējādi veicinot nozīmīgu pagātnes, tagadnes un nākotnes kultūras procesu iepazīšanu caur interesantām personībām, neparastām perspektīvām un jauniem atklājumiem, informēja muzeja pārstāvji.

Pasākumu sēriju 8. septembrī, pulksten18.00, atklās tikšanās ar operdziedātāju, izcilo tenoru Aleksandru Antoņenko. Sarunu “Pasaules operu skatuves” vadīs muzikoloģe Inga Vasiļjeva. Savukārt “Literatūras viesistabā” 20. septembrī pulksten 18.00 sarunu ar mākslas teorētiķi, kuratori un Mākslas akadēmijas docenti Helēnu Demakovu “Stāsti par spāņu literatūru” vadīs Liega Piešiņa. 

““Literatūras viesistaba” būs atvērtu un drosmīgu sarunu vieta, kur satikties laika raudzi izturējušām vērtībām un mūsdienu aktuālajiem literārajiem procesiem, kur iepazīt radošu, izcilu personību grāmatu plauktus un runāt par dažādību literatūrā, iekļaujot un apzinot arvien jaunas sabiedrības grupas un viņu intereses, piemēram, hiphopa kultūru.

Literatūras viesistabas mērķis ir saistošā un netradicionālā veidā iepazīstināt sabiedrību ar literatūru toreiz, tagad un nākotnē, veicināt kritisko domāšanu un interesi par lasīšanu," 

atklāja muzeja kultūras pasākumu organizatore Katrīna Kūkoja.

“Melomānu salons” neliks robežas, bet centīsies atrast, celt gaismā un pastāstīt par mūziku visu un visos laikos, bet pasākumu cikls “Tintnīca bērniem” paredzēts pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuri kopā ar muzeja darbiniekiem un viesiem, iedvesmojoties no kāda krājuma priekšmeta vai priekšmetu grupas, meistardarbnīcā ļaus bērniem iepazīt muzeja vērtības. Pasākumu cikls norisināsies, tiklīdz to varēs īstenot drošajā režīmā.

Rakstniecības un mūzikas muzeja tikšanās telpas “Tintnīca” idejas un koncepcijas radošajā komandā ir Iveta Ruskule, Una Rozenbauma, Indra Vilipsone, Sandra Ozoliņa, Ilze Sprancmane, Liega Piešiņa, Katrīna Kūkoja, Diāna Kaņepa, Laura Vinogradova un Vizma Virse.

“Melomānu salons”, “Literatūras viesistaba” – ir zaļie drošības pasākumi, ieeja ar derīgiem “Covid-19” sertifikātiem.

Paralēli pasākumiem aplūkojama Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde “Es, rakstāmmašīna”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti