Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks zinātniskie lasījumi «Jūra: Cilvēks. Kultūra. Vide»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

11. oktobrī plkst. 13.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, aicina uz ikgadējiem zinātniskajiem lasījumiem, kuru tēma "Jūra: Cilvēks. Kultūra. Vide" šogad aplūkos cilvēka, kultūras un vides mijiedarbības jautājumus, informēja muzeja pārstāvji.

Lasījumos muzeja speciālisti, mākslas un mūzikas zinātnieki, kultūras mantojuma un vides izglītības eksperti runās par jūras nozīmi, piedāvātajām iespējām un aktuālajām problēmām 20. gadsimta sākumā un mūsdienās. Priekšlasījumi aplūkos jūru kultūrtelpā: Raiņa un jūras attiecības, kūrorta dzīvi 20. gadsimta 20. gados, mūziķu gaitas Jūrmalā un jūras tēmas attīstību mākslas biennālē "Marīna", kā arī vides un kultūras mantojuma speciālisti aktualizēs 21. gadsimta jautājumus jūras daudzveidības saglabāšanā un aizsardzībā, kultūrvēsturiskā mantojuma un vides attiecības, akcentējot dažādu nozaru un institūciju sadarbību vienota mērķa sasniegšanā.

Lasījumu noslēgumā paredzēta diskusija, kurā tiks diskutēts par cilvēka un vides attiecībām, identitātes jautājumiem un jūru kā nākotnes resursu. Diskusijā piedalīsies lasījumu dalībnieki un Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvji.

Kā norādīja rīkotāji, zinātniskie lasījumi noris projekta "Rainis un jūra" ietvaros, kura mērķis ir aktualizēt un radošā veidā atspoguļot Raiņa un jūras attiecības, atklājot to poētisko dažādību dzejā, aplūkot tās sadzīviskā un filozofiskā līmenī, kā arī iesaistošā un uz sadarbību vērstā veidā veicināt sabiedrības izpratni par jūras un piekrastes teritorijas problēmjautājumiem 21.  gadsimtā. Projektā atklāta izstāde "Rainis un jūra", kura skatāma līdz 2023. gada 31. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti