Praida nedēļā ar diskusiju un lasījumu programmu aktualizēs LGBTQIA+ kopienas jautājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Baltijas ''Praida 2021'' nedēļā notiks starpdisciplināru notikumu sērija, lai diskusiju, sarunu, lasījumu un performanču formā aktualizētu LGBTQIA+ kopienas aktuālos jautājumus, kā arī pārskatītu nesenās pagātnes nospiedumus šodienas pieņēmumu par dzimti un seksualitāti konstruēšanā, informēja Latvijas Laikmetīgas mākslas centra pārstāvji.

Pasākumu sērija norisināsies no 3. līdz 7. augustam ar mērķi veidot neformālu platformu, kas caur laikmetīgās kultūras prizmu piedāvās atšķirīgas pieredzes, gan reaģējot uz sistēmisku diskrimināciju un homofobiju sabiedrībā, gan apzinot, kādas ir šo jautājumu mediēšanas iespējas laikmetīgajā kultūrā un vai to izprašanā un risināšanā ir iespējama ciešāka dažādu lokālo organizāciju un kultūras jomu pārstāvju sadarbība.

“Dzimtes, seksualitātes un LGBTQIA+ kopienas jautājumu redzamība, pētniecība un atšķirīgas radošās prakses Latvijas un Baltijas kultūrtelpā kļuvušas aizvien redzamākas. Tomēr vēsturiskie apstākļi, sociālistiskais mantojums un pieaugošais politiskais konservatīvisms rāda, kas sabiedrībā pastāv neiecietība un diskriminācija, gan pret seksuālām minoritātēm, gan dzimumu, gan rasi dažādos sabiedrības slāņos,” norādīja LLMC. Pārdomājot šos jautājumus, programma “Identitāte un kopiena” ar dažādu kultūras jomu pārstāvju dalību uzsver nepieciešamību sistemātiski rūpēties ne tikai par iekļaujošas sabiedrības, bet arī valsts un nevalstiskā sektora kultūras institūciju darbības nostiprināšanu Latvijas kultūrtelpā, kas ietvertu savās programmās sabiedrības daudzveidīgās kopienas. Notikumu sērija uzsver atbalsta nepieciešamību māksliniekiem un pētniecības, un kultūras procesiem, kas aktualizē LGBTQIA+, emancipācijas un solidaritātes saturu un resursus, kā arī sistemātiski pievēršas šo jautājumu kritiskai izvērtēšanai.

“Identitāte un kopiena” programmas vadītāja, LLMC kuratore, Andra Silapētere norādīja:

“Ar laikmetīgās kultūras palīdzību ir iespējams veicināt katra cilvēka individuālu tiesību aizstāvēšanu, izpratni par drošību, veselību un ģimeņu aizsardzību.

Turklāt tā ir nozīmīgs instruments, kā pētīt dzimtes un LGBTQIA+ kultūras identitātes to sociālajā, ekonomiskajā un politiskajā attīstībā.”

Notikumu sērijas programmā:

  • “Lasīšanas darbnīca kopā ar Jāni Ozoliņu un Kārli Vērdiņu”, 3. augustā pulksten 18.00, mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona.”, Ganību dambī 30;
  • Tiešsaistes diskusija angļu valodā “Dzimtes un kvīriskā konteksts Baltijā nesenajā pagātnē un šodien”, 4. augustā pulksten 18.00; 
  • Jauno autoru lasījumu vakars sadarbībā ar Literāro akadēmiju, Ilzi Jansoni un Ievu Melgalvi,  5. augustā pulksten 18.00, mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona.”, Ganību dambī 30;
  • Performatīva diskusija “Pārģērbjot stereotipus” ar Latvijas “Drag King” kolektīvu, 6. augustā pulksten 18.00, mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona.”, Ganību dambī 30 un tiešsaistē;
  • Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas dalība Baltijas ''Praida 2021'' “Praida braucienā”, 7. augustā.

Tiešsaistes diskusijas pieejamas arī tiem, kuriem “Facebook” nav sava konta. Savukārt norises klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā tiek aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanas faktu vai Covid-19 vakcinācijas faktu. Derīgs sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

KONTEKSTS:

Baltijas praids katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm. 2021. gadā no 2. līdz 7. augustam tas norisināsies Latvijā.

Šogad Baltijas praida vadošā tēma ir līdztiesība un iekļaujošas sabiedrības veidošana ar galveno lozungu “Līdz visi būsim vienlīdzīgi”, iestājoties par visām mazākuma grupām neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma, dzimuma identitātes, rases, tautības vai citām pazīmēm, norādīja organizatori. 

Baltijas praida laikā norisināsies vairāki desmiti pasākumu, kurus interesentiem, ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, būs iespējams apmeklēt klātienē, kā arī lielākā daļa pasākumu tiks translēti tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti