Latvijas Radošo savienību padomei jauna valdes priekšsēdētāja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Trešdien, 13. februārī, biedrības “Latvijas Radošo savienību padome” pilnsapulcē tika ievēlēta jauna valdes priekšsēdētāja – Latvijas Mākslinieku savienības biedre, māksliniece un izstāžu kuratore Inga Brūvere, nomainot muzikoloģi Daci Bluķi, informēja Radošo savienību padomē.

Līdz šim valdes priekšsēdētaja bija Latvijas Komponistu savienības biedre, muzikoloģe, lektore un dažādu kultūras pasākumu producente Dace Bluķe, kas Latvijas Radošo savienību padomi vadīja kopš 2013. gada un šogad beidza biedrības statūtos noteiktos trīs valdes priekšsēdētāja termiņus, t.i. sešus gadus.

Daces Bluķes vadībā Latvijas Radošo savienību padome vairākus gadus strādāja pie tā, lai tiktu pieņemts Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju jeb Radošo personu likums. Likums ir spēkā kopš 2018. gada, un līdz ar likumu ir aizsākta arī Radošo personu atbalsta programma, kas sniedz atbalstu profesionālām radošajām personām īslaicīgas ienākumu neesamības un slimības gadījumos, un pensijas vecumā – ārstniecības un komunālo maksājumu daļējai segšanai. 

“Viens no būtiskiem uzdevumiem, kam būs jāpievērš uzmanība, ir darba atalgojuma sakārtošana kultūras nozarē strādājošajiem, tajā skaitā nevalstiskā sektora pārstāvjiem. Nozīmīgs solis situācijas risināšanā ir Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma pieaugums, kas dos iespēju ne tikai vairot kultūras aktivitātes, bet arī palielināt aktivitātēs iesaistīto atalgojumu. Un, protams, svarīgs uzdevums būs turpināt 2018. gadā aizsākto Radošo personu atbalsta programmu,” tā par nozīmīgākajiem uzdevumiem nākamajam periodam stāsta jaunā Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere. 

Inga Brūvere izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā un kopš 1991. gada strādā vizuālās mākslas nozarē. 1993. gadā ir uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. No 2011. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības valdes locekle. No 2015. gada līdz 2017. gadam bija Valsts kultūrkapitāla fonda vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja un Valsts kultūrkapitāla fonda padomes locekle. 2015. gadā kopā ar domubiedriem dibināja festivālu “Rīgas Fotogrāfijas biennāle”, kuru no 2018. gada pārstāv Starptautiskajā Biennāļu asociācijā. Inga Brūvere ir viena no Latvijas Laikmetīgās mākslas festivālu asociācijas dibinātājām un tās valdes locekle.

Latvijas Radošo savienību padome (LRSP) ir starpnozaru radošo savienību jumta organizācija, un tajā ietilpst 10 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. LRSP biedri ir: Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Dramaturgu ģilde, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Zinātnieku savienība un Latvijas Fotogrāfu savienība kā asociētais biedrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti