Latvijas Radio 4. maijā piedāvās svētku saturu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, Latvijas Radio aicina sekot līdzi svētku programmai 4. maijā.

Latvijas Radio 1, kā ierasts valsts svētkos, tiešraidē pulksten 9.00 atskaņos ekumenisko svētku dievkalpojumu. Šogad pirmo reizi tas notiks ārpus Rīgas – Saldus Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Bet pulksten 12.00 ikviens varēs sekot līdzi Saeimas svinīgajai sēdei par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 32. gadadienai. Raidījumā "Kā labāk dzīvot" īsi pēc pulksten 10.00 stāstīs par militārā mantojuma tūrisma objektiem, bet "Krustpunktā" pulksten 13.05 notiks diskusija par to, ko mums nozīmē tas, ka pagājuši 32 gadi, kopš atgūta Latvijas neatkarība.

Latvijas Radio "Radioteātris" Latvijas Radio 1 klausītājiem sagatavojis īpašu pirmatskaņojumu – dzejas un mūzikas kompozīciju "Es visu varu, es visu zinu". Tā izskanēs 4. maijā pulksten 22.05. "Es visu varu, es visu zinu" skanēs dzejnieka Jāņa Petera dzeja aktieru Marijas Bērziņas un Andra Keiša lasījumā un komponistu Maestro Raimonda Paula, Gunāra Šimkus, Jāņa Strazda un Gaita Lazdāna komponētajās dziesmās. Dzejas un mūzikas kompozīcijā skanēs Jāņa Petera dzeja no 2022. gadā pabeigtā dzejoļu cikla "Vizmas zālē " un citi pēdējo gadu laikā tapuši darbi.

"Jāņa Petera dzeja kā satīra, kā ekskurss cauri laikiem ar šīs dienas acīm – gan ironija, gan patiesa dzimtenes mīlestība. Domāju, ka šīs kompozīcijas pirmatskaņojums 4. maijā ir ļoti atbilstošs," saka kompozīcijas "Es visu varu, es visu zinu" autors Dzintars Tilaks.

Latvijas Radio 2 valsts svētkos ir sagatavojis īpašu patriotisko dziesmu programmu. Tāpat LR2 ēterā ik stundu skanēs vairāku mūziķu sveicieni, atbildot uz jautājumu, kas ir viņu Latvija. Ar stāstiem dalīsies mūziķi Dons, Jānis Aišpurs, Jānis Stībelis, Aija Andrejeva, Ainars Bumbieris, Viktors Zemgals, Normunds Ķietis u.c.

Latvijas Radio 3 – "Klasika" svētku vakarā pulksten 19.00 tiešraidē no Lielās ģildes pārraidīs koncertu "Mārtiņš Brauns – Latvijai" ar solistiem, Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu. Dienas cēlienā LR3 pulksten 12.05 aicinās atzīmēt diriģenta un daudzu šodien zināmu aroda brāļu skolotāja Jāzepa Lindberga simtgadi, savukārt īsi pēc pulksten 14.00 tiksies ar mākslinieci Daigu Grantiņu, kuras izstāde "Lauka telpā" tiks atklāta muzejā "Rīgas birža". Pulksten 15.05 koncertā "Rupjmaizes kārtojums. Trīs zvaigznes" uzmanības centrā būs mākslas personības, kas saņems valsts augstākos apbalvojumus. Savukārt pulksten 18.00 pārraidē "Odiseja" izskanēs latviešu mūzikas jaunumi no albuma "Sviests 9".

Latvijas Radio 4 – "Doma laukums" raidījumā "Atklātais jautājums" 4. maijā īsi pēc pulksten 12.00 diskutēs par to, kas ir Latvijas ekonomikas mūsdienu vaļi, kas palīdzēs izdzīvot un izturēt šodienas krīzēs. Savukārt, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv visas dienas garumā atskaņos tikai mūziku latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti