Latvijas Performances mākslas centrs atklāj telpas un aicina uz meistarklasēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijas Performances mākslas centrs 7. martā oficiāli atklāj jaunās telpas, rīkojot pieņemšanu. Savukārt 9. un 10. martā notiks performances mākslinieces Morīnas Flemingas (ASV) “Artist Talk” (mākslinieka publiskā runa), meistarklases un performanču vakars, informēja Performances mākslas centrā.

Latvijas Performances mākslas centrs oficiāli ir dibināts pērnā gada nogalē un jau ir paguvis sarīkot vairākas meistarklases un lekcijas, sadarbojoties ar MĀ telpu un RISEBA. Paralēli meistarklašu rīkošanai un šī gada starptautiskā Performances festivāla “Starptelpa” norises plānošanai, notika arī Latvijas Performances mākslas centra telpu remonts un labiekārtošana Miera ielas 15 trešajā stāvā.

“Mēs strādājam ar performances māksliniekiem no visas pasaules, esam iesaistīti vairākos sadarbības projektos.  Latvijas Performances centra telpās plānojam ne tikai organizēt meistarklases un lekcijas, bet arī piedāvāt to kā mākslinieku rezidenču centru. Martā, piemēram, centra telpās apmetīsies un pie savu ieceru attīstības strādās ASV performances māksliniece Morīna Fleminga,” stāsta centra vadītāja Laine Kristberga.

Horeogrāfes un performances mākslinieces Morīnas Flemingas darbi saņēmuši starptautisku atzinību nozīmīgos festivālos Itālijā, Japānā, Islandē, Francijā, Kolumbijā, Korejā, Brazīlijā un ASV. Viņa ir radījusi oriģinālu vizuālā teātra formu, ieviešot sirreālu kustību poēzijas valodu, kas asociātīvi atgādina ikonu vai klasikās mākslas kanonus. Māksliniece ir sadarbojusies ar dramaturgu Deividu Henriju Hvangu (David Henry Hwang), komponistu Filipu Glāsu (Philip Glass), gaismu un vizuālo mākslinieku Kristoferu Odo (Christopher Odo).

Morīnas Flemingas izrāde “B. Madonna” tiks prezentēta šī gada starptautiskajā Rīgas performances festivālā “Starptelpa”.

 

Morīnas Flemingas “Artist Talk”

9. marts, 11. 00–13.00  

Horeogrāfe un performances māksliniece Morīna Fleminga dalīsies pārdomās par savu profesionālo pieredzi, mākslu un radošumu.

Norises vieta Miera ielā 15. Ieeja par ziedojumiem.

 

Morīnas Flemingas meistarklases

9. marts, 14.00 - 17.00 un 10. marts 11.00–16.00

Meistarklašu ietvaros būs iespēja gūt intensīvu ieskatu starpkulturālas un starpdisciplināras performances izveidē, kurā nozīmīga loma ir cilvēka figūrai, kas ir radīšanas galvenais instruments. Meistarklašu dalībnieki tiks aicināti izpētīt savu fleksibilitāti, dzīves enerģiju, apzinātību, spēku un pacietību. Vēl dalībnieki tiks aicināti veidot savu pētījumu, izmantojot starpkulturālas performances vēsturisko aspektu. Izmantojot Morīnas Flemingas radītās sadarbības tehnikas, taps oriģinālas kompozīcijas / performances, kuras tiks prezentētas performanču vakara ietvaros.

Meistarklases ir piemērotas ikvienam, jo neprasa īpašu iepriekšēju sagatavotību. Tās aicina būt atvērtam uz nezināmo, jauno pieredzi, kur nav jēdzieni “pareizi-nepareizi”. Nepieciešamas ērtas drēbes kustībām.

Meistarklases var būt noderīga māksliniekiem, horeogrāfiem, režisoriem, dejotājiem, improvizatoriem, aktieriem, kā arī psihologiem, mākslas terapeitiem, ķermeņa psihoterapeitiem un citiem, izzinot jaunas ekspresijas iespējas un sastopot savus stereotipus, attīstot ķermenisku sensitivitāti, izpētot personiskās robežas, kontroles mehānismu mazināšanas iespējas, kā arī radošumu, darbojoties grupā.

Norises vieta - Miera iela 15. Ierobežots vietu skaits. Dalība par nosacīti simbolisku līdzmaksājumu, līdz 7. martam piesakoties, rakstot uz uz e-pastu līdz 7. martam [email protected].

Performanču vakars

10. marts, 19.00 – 21.00

Performanču vakarā būs iespēja redzēt gan Morīnas Flemingas darba, gan meistarklases grupas prezentācijas performances formā. Kā jau tradicionāli performanču vakaros ierasts, aicināti pieteikties arī citi mākslinieki, kas vēlas parādīt savas performances vai iestrādes plašākai un atsaucīgai publikai.

Norises vieta Miera ielā 15. Ieeja par ziedojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti