Krišjāņa Barona konferencē analizēs folkloras nozīmi Trešajā atmodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Krišjāņa Barona konference "Folklora un atmoda", ko ik gadu rīko Latvijas Universitātes (LU)  Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve, šogad norisināsies 28. un 29. oktobrī un būs veltīta folkloras un atmodas attieksmēm, kā arī personības, sabiedrības un politiskās varas rīcību analītiskam izvērtējumam Trešās atmodas kontekstā, informēja organizatori.

"Valstiskuma un neatkarības atgūšanā liela nozīme bija kultūras pārstāvju aktivitātēm un plašas sabiedrības iesaistei sociālpolitiskos notikumos 20. gadsimta 80. gados. Atmodas vērtību pamatā bija pašnoteikšanās centieni un kultūras mantojumā balstīti identitātes apliecinājumi. Par nozīmīgu nacionālas piederības izpausmi kļuva latviešu folklorā un pagātnē sakņotu vērtību izmantojums, kas dažādās formās un saturiskajā piepildījumā caurauda gan plašas sabiedrības, gan individuālās rīcības," vēstīts konferences pieteikumā.

Šā gada konferencē “Folklora un atmoda” piedalīsies 16 referenti no dažādām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Plenārsēdēs priekšlasījumus sniegs Guntis Šmidchens (Vašingtonas Universitāte Sietlā, ASV) un Valdis Muktupāvels (LU Humanitāro zinātņu fakultāte), pievēršoties folkloristikas pētniecības un personīgās pieredzes izvērtējumam atmodas periodā.

Konference notiks 28. un 29. oktobrī tiešsaistes platformā "Zoom", tās norise tiks raidīta arī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti