Kā dejo koristi, un kā dzied dejotāji? Mežaparka estrādē notiks koncertuzvedums «Dziesma dejo. Deja skan»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē savienosies divas tradīcijas – dziesma un deja. Koncertuzvedumā "Dziesma dejo. Deja skan" pulcēsies vairāk nekā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi. Uzveduma muzikālās daļas autors ir Uģis Prauliņš, savukārt horeogrāfs ir Agris Daņiļevičs, informēja rīkotāji.

Koncertuzveduma nosaukums "Dziesma dejo. Deja skan" ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejos un dziedās un arī koristi dejos un dziedās, norādīja notikuma veidotāji. Repertuārs sastāv no labi zināmiem koru un deju numuriem, kā arī jaunrades, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Uģis Prauliņš ir izveidojis vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam. Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīs 14 mūziķu sastāvs, 63 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī 10 ārzemju koru un deju kolektīvi. Tas paredz, ka arī koris pārvietosies vienā laukumā ar dejotājiem. Skatītāji šoreiz sēdēs atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētajās vietās un dalībnieki dejos laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Uzvedums notiks "dzīvajā" izpildījumā.

Horeogrāfs un mākslinieciskās daļas vadītājs Agris Daņiļevičs uzsvēra: "Tikko četru dienu nometnē ar dziedātājiem un dejotājiem izdarījām visu to, kas jādara, lai mēs ar pārliecību varētu doties uz Mežaparku. Jāatzīst, ka šis bija patiesības brīdis, kad vairāku mēnešu, pat gadu darbs, kas tika pavadīts "zoomos" un teorijās, pārvērtās realitātē. Neliegšos, ka satraukums bija liels tieši par to, vai izdosies panākt, ka koristi dejo un dzied un pārvietojas vienā laukumā ar dejotājiem. Tagad varu apgalvot, ka koristi ne tikai skaisti dzied, bet arī māk dejot. Ar nepacietību gaidu, kad šis pārsteigums nonāks līdz skatītājiem!"

Idejas autors un producents Edžus Arums atklāja: "Ideja man radās ļoti, ļoti sen, dejojot Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparkā. Jau toreiz domāju – kādēļ gan mums nevarētu būt pilns deju koncerts kora mūzikas pavadījumā? Attīstot ideju, sapratām, ka dejotāji arī var dziedāt un koristi noteikti var arī dejot vienā laukumā ar dejotājiem. Un te nu mēs esam – laipni lūgti mūsu komandas sapnī, kur dziesma dejos un deja skanēs."

Kā uzsvēra rīkotāji, režisoriskā vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti strap pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu – starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo, – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.

Koncertuzvedumā tiks izmantoti šo horeogrāfu un komponistu darbi – Uldis Žagata, Aija Baumane, Uldis Šteins, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Emilis Melngailis, Imants Kalniņš, Jāzeps Vītols.

Koncertuzveduma radošā komanda: Edžus Arums – idejas autors, producents; Uģis Prauliņš – komponists, muzikālās daļas vadītājs; Mārtiņš Klišāns – mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents; Agris Daņiļevičs – mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs; Ilze Jakubovska – režisore; Aigars Ozoliņš – scenogrāfs; Oskars Pauliņš – gaismu režisors; Ints Teterovskis – virsdiriģents ar iniciatīvu; virsvadītāji – Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Indra Ozoliņa, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Baiba Ķestere, Kaspars Brauns.

Koncertuzvedums notiks 5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti