Eksperti apstiprinājuši vārda «hipsteris» lietojumu latviešu valodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latviešu valodas ekspertu komisija lēmusi par jaunatnes subkultūras pārstāvja nosaukuma formu latviešu valodā, liecina informācija Valsts valodas centra mājaslapā.

Turpmāk latviešu valodā jaunās subkultūras pārstāvi, kas angļu valodā pazīstams kā "hipster", latviešu valodā būs jāsauc par hipsteri.

Britu laikraksts "The Guardian" paudis nostalģiju par virkni klasisku vērtību, kas neizbēgami mainījušās līdz ar hipsteru ienākšanu mūsdienu pasaulē. Starp "hipsteru samaitātajām lietām" laikraksts izcēlis Džeimsu Bondu, riteņbraukšanu, bārdu audzēšanu un mūzikas festivālus.

Izdevums sūrojas par mūsdienu stilīgo jauniešu subkultūras ietekmi uz britu superspiega Džeimsa Bonda tēlu, mežonīgu uzdzīvi un seksīgas ainiņas aizstājot ar adītām jakām un jefiņu brillēm.

Melnajā sarakstā ieļauti arī hipsteru vidū modīgie fiksiji jeb fiksētā zobrata velosipēdi un bagātīgās bārdas.

"Vispirms hipsteri samaitāja riteņbraukšanu ar saviem fiksijiem un nāves bailēm no frizūras sabojāšanas ar ķiveri. Tagad viņi ir sagrāvuši arī skriešanu. Vairs nav gana ar vieglu skrējienu parkā. Tam ir jābūt stipro skrējienam vai ultramaratonam, kas viss tiek fiksēts lietotnē."

"Ar sejas apmatojumu agrāk lepojās nobružāti dabas mīļotāji, nomocīti dzejnieki un ģeogrāfijas skolotāji. Tagad bārda ir katram otrajam. Agrāk tā neprasīja nekādas pūles, tā bija sliņķu izvēle skūšanās vietā. Tagad tā ir apcirpta, ieskrullēta, ievaksēta un saposta kā šķirnes pūdelim. Astoņi no desmit stilīgajiem runčiem dod priekšroku ūsām," raksta avīze.

Raksta autori pauž neapmierinātību par mūzikas festivālu gaisotnes izmaiņām, pazobojoties arī par "stilīgo jauniešu" vēlmi ar savām ikdienas gaitām nemitīgi izrādīties sociālajos tīklos.

"Agrāk festivālu būtība bija savu bremžu, drēbju un saprāta zaudēšana atklātā laukā. Tagad festivāli ir kā hipsteru izturības pārbaude. Jānakšņo modīgā teltī, jāģērbjas kā uz skatuves, jāēd autentiskākajā ielas pārtikas busiņā, jāmalko pareizais mājdarītāju alus un jānoķer vismazpazīstamākās grupas - visu iepriekš minēto cītīgi dokumentējot sociālajos medijos," sūrojas "The Guardian".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti