Atkāpjas Okupācijas muzeja direktors; uz amatu rīkos konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No amata nedēļas nogalē atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels. Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde atkāpšanos pieņēmusi un izteikusi Gunāram Nāgelam pateicību par darbu muzeja labā, informēja muzeja biedrība.

Nāgels direktora amatā bijis piecus gadus, kopš 2014. gada 1. jūlija. Viņa pēdējā darba diena muzejā ir 20. augusts, bet viņam piedāvāta iespēja darbu atstāt agrāk.

Nāgels darba uzteikumā norādīja, ka viņa darba līgums, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības statūti un Latvijas Okupācijas muzeja nolikums uzliek lielu atbildību direktoram. Nolikumā rakstīts: “Muzeja direktors ir atbildīgs par līdzekļu racionālu izmantošanu, regulāri atskaitoties valdei.”

“Šādu smagu atbildību es varu tikai uzņemties, ja man ir arī iespēja valdes pārraudzībā pēc saviem uzskatiem rīkoties ar Latvijas Okupācijas muzeja biedrības līdzekļiem.  Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde ir tagad iejaukusies muzeja operatīvajā darbībā, un stingri ierobežojusi manas tiesības līdzekļu izmantošanā,” norādīja Nāgels.

“Es uzskatu, ka šī iejaukšanās novedīs vai ir jau novedusi pie līdzekļu neracionālas izmantošanas. Es izjūtu lielu atbildību pret ziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem, un neuzskatu, ka es varu piedalīties to neracionālā izmantošanā,” skaidroja Nāgels.

Valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, kura kā direktora vietniece direktoru aizstājusi jau agrāk.

Lai nodrošinātu labu muzeja funkcionēšanu, par Taigas Koknevičas vietnieci savukārt apstiprināta ilggadējā muzeja direktore Gundega Michele.

Valde jau drīzumā izsludinās konkursu uz pastāvīgu direktora vietu.

Muzeja direktors Latvijas Okupācijas muzeju vada kā LOMB pilnvarota persona.

LOMB biedru sapulcē lēma izsludināt konkursu jauna ekspozīcijas dizaina veidošanai.

Ekspozīciju nākamā gada beigās ievietos topošajā  Gunāra Birkerta plānotajā muzeja ēkā, kas patlaban top Latviešu strēlnieku laukumā. Konkursu izsludinās tuvākajās nedēļās.

Konkurss kļuva nepieciešams ilgo aizkavējumu dēļ, ar ko sastapās ēkas celtniecība. Jaunās ekspozīcijas plānošana sākās jau tālajā 2006. gadā, kad ēkas īstenošanu sagaidīja jau tuvāko gadu laikā.

Gan ekonomiskā krīze, gan Zaigas Gailes vadītās arhitektu grupas iebildumi celtniecību atkārtoti aizkavēja. Sākotnējie ekspozīcijas plāni tika gan atjaunoti un modernizēti, bet vairs pilnībā neatbilst modernas ekspozīcijas prasībām. 

Ar konkursu LOMB ekspozīcijas veidošanai paredz piesaistīt firmas ar radošu pieeju un pieredzi muzeju ekspozīcijas dizaina veidošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti