Kultūras ziņas

Rīgas festivālā skanēs romantiska mūzika

Kultūras ziņas

Cēsu Mākslas festivāls izziņo programmu

"Kāzu maršs" Vāgnera zāles atbalstam

Ar atbalsta akciju ievērojami mūziķi un mākslinieki pievērš uzmanību Vāgnera zāles liktenim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai pievērstu Saeimas deputātu un valdības uzmanību Vāgnera zāles šībrīža stāvoklim, trešdien, 22. maijā, plkst. 16.00 notika atbalsta akcija, kurā Latvijas Nacionālās operas un baleta kora solisti diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā izdziedāja “Kāzu maršu” no Riharda Vāgnera operas “Loengrīns”, vēstīja Rīgas Vāgnera biedrība.

Dziedātāji atradīsies pie Vāgnera ielas vēsturiskās ēkas logiem, jo, ņemot vērā Vāgnera zāles iekštelpu tehnisko situāciju, tajā vienlaikus nevar atrasties daudz vairāk par dažiem desmitiem cilvēku.

Līdztekus operas dziedājumam notika Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju kopizstādes atklāšana pašā Vāgnera zālē, strikti ievērojot pieminētos pieļaujamā cilvēku skaita ierobežojumus. Tā ir unikāla iespēja pēc 13 pārtraukuma gadiem aplūkot daļu vecākā Rīgas teātra interjeru un novērtēt nepieciešamību pēc tā kapitālatjaunošanas. Izstādē “Vāgners – konstrukcija” ar saviem darbiem piedalīsies Aigars Bikše, Kristians Brekte, Andris Teikmanis, Andris Vītoliņš un Kristaps Zariņš. Izstādes ietvaros mākslinieki konstruēs savu redzējumu par Vāgneru un viņa mitoloģiju.

Tāpat kā iepriekšējās Vāgnera zāles atbalsta akcijas, arī šo organizē Rīgas Riharda Vāgnera biedrība, cenšoties pievērst Saeimas un valdības uzmanību šīs vēsturiskās ēkas nākotnei. Biedrība ilgstoši strādājusi pie tā, lai atrastos restaurācijai nepieciešamais finansējums. Biedrības mērķis ir panākt, ka tiek atjaunota teātra zāle, piemērojot to kamerkoncertu un teātra uzvedumu vajadzībām, kā arī izveidot Riharda Vāgnera muzeju.

1781. gadā celto ēku,  kurā reiz atradās Rīgas Pilsētas teātris un par kura galveno diriģentu divus gadus strādāja Rihards Vāgners, šobrīd uztur VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Vāgnera koncertzāle tajā atradās no 1988. gada līdz slēgšanai 2006. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti