30.augustā visā Latvijā tiks atzīmēta Seno ugunskuru nakts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

30.augustā visā Latvijā notiks Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā plkst. 21.30 Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras. Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi.

Akcijā var piedalīties ikviens - tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru un kopā pavadīt vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Rīgā Seno ugunskuru nakts pasākums norisināsies Vakarbuļļu pludmalē. Sākot no plkst. 17 notiks radošās darbnīcas, plkst. 19 ikviens aicināts iesaistīties sarunā un diskusijā par to, kā cilvēkam sadzīvot ar jūru, tai nekaitējot. Sarunu vadīs Sandijs Semjonovs.

Savukārt plkst. 21 pie ugunskuriem sāksies akustiskie koncerti. Vakarbuļļu pludmalē uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, romantiskas kompozīcijas izpildīs jauniešu grupa no Kuldīgas "Stūrī zēvele", klasisko mūziku jūras krastā izpildīs Valters Pūce un Arturs Cingujevs.

Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Jūrmalā, Majoru pludmalē no plkst. 19 līdz pusnaktij vides filmu vakarā, ko rīko Pasaules dabas fonds, tiks demonstrēts koncerts "Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru", ko koncerta ierakstā izpilda soprāns Inese Galante, basbaritons Egils Siliņš, tenors Andreass Šāgers no Austrijas, mecosoprāns Anna Halenbera no Zviedrijas un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris itāļu diriģenta Evelīno Pido vadībā.

Savukārt Majoru stāvlaukumā notiks bezmaksas koncerts piecu pianistu un piecu solistu izpildījumā.

Plkst. 21.30 Kauguru pludmalē pie kafejnīcas "Kūriņš" tiks iedegts ugunskurs un uzstāsies folkloras kopa "Skance".

Liepājas pludmalē pasākums norisināsies pie pieminekļa bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Plkst. 21 pie lielā ugunskura ar koncertu uzstāsies "Mirage Octet". Programmā skanēs latviešu un skandināvu tautu mūzika Gunāra Rozenberga aranžijā.

Engurē cilvēki aicināti pulcēties pie dienvidu mola, kur plkst. 21 notiks tradicionālā ugunskuru dedzināšana un dzejas lasījumi, kurus šogad papildinās uguns skulptūra. Uzstāsies ansamblis "Tandēms trijatā".

Ventspilī uzstāsies Ventspils folkloras kopa "Laipa" un dziesminieks Uldis Kākulis. Kopā tiks iedegti ugunskuri, doti solījumi jūrai, būs rotaļas un dziesmas.

Saulkrastos no plkst. 12 Saulkrastu pludmalē (Bīriņu ielas galā) ikviens un jo īpaši bērni aicināti uz radošajām darbnīcām. Vakarā pludmalē tiks iedegtas trīs iespaidīgas ugunsskulptūras, uzstāsies festivāla "Pa saulei" folkloras kopas.

Salacgrīvā, pie Salacas ietekas jūrā (kreisajā krastā) no plkst. 21 notiks rotaļas, sadziedāšanās un sadejošanās. Uzstāsies folkloras kopa "Cielava".

Skultes puses ļaudis uz Seno ugunskuru nakti aicināti pulcēties "Vārzās".

Rojas pludmalē koncerts sāksies plkst. 20, uzstāsies Ingus Ulmanis ar Aigaru Voitišķi un Robertu Rasu. Saulei rietot, tiks iedegta mākslinieku Agra Dzilnas un Ulda Balgas veidotā ugunsskulptūra "4 vēji".

Pāvilostas pludmalē (stāvlaukumā Klana ielā) tiks aizdegti ugunskuri, būs dejotāju šovs, kas turpināsies ar balli Upesmuižas parkā.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs - Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu aicināts atzīmēt virtuālā kartē un tur atrast arī sev tuvāko norises vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti