Muzeju biedrības balvu par mūža ieguldījumu saņems Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja vadītāja

Pirmdien, 3. jūnijā, Latvijas Muzeju biedrības (LMB) rīkotajā Muzeju dienā tiks pasniegta "LMB Gada balva 2024". Līdzās galvenajai balvai un laureātu sveikšanai tiks pasniegta "Mērijas Grīnbergas balva" par mūža ieguldījumu Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja "Riekstiņi" vadītājai Ilzei Liepiņai-Līdumai.

Mērijas Grīnbergas balvas mērķis ir izcelt konkrēta cilvēka ieguldījumu muzeja vērtību saglabāšanā un popularizēšanā, kā arī uzsvērt un atgādināt, ka muzeja vērtību saglabāšanā nākamajām paaudzēm nozīmīga loma ir muzeja darbiniekiem.

Ilze Liepiņa-Līduma dzimusi "Riekstiņos" un saimniekošanu rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa bērnības gadu viensētā uzskata par savu dzīves misiju. Neatlaidīgi un mērķtiecīgi muzeja vadītāja rūpējusies gan par ēku kompleksa, gan ainavas saglabāšanu, radot Mūsmājas par vienu no Neretas kultūras dzīves centriem un saglabājot Jāņa Jaunsudrabiņa "Baltajā grāmatā" atainoto 19. gadsimta noskaņu, teikts biedrības izsūtītajā vēstulē.

Muzeja vadītāju ar grāmatā aprakstītajām mājām saista kas vairāk nekā tikai darba pienākumi – Ilzes tēvs ar Jaunsudrabiņu bija otrās pakāpes brālēni, un latviešu literatūras klasikā pieminētais Pēterītis bija Ilzes mātes tēvs.

Savu pirmo ekskursiju "Riekstiņos" Ilze Līduma novadījusi 1960. gadā kā Neretas vidusskolas skolniece. Aktīvu darbību "Riekstiņos" uzsāka jau 90. gados, organizējot dažādus pasākumus. Savukārt 2002. gadā Ilze aizgāja no pamatdarba Rīgā un atgriezās pie dzimtas saknēm Sēlijā, apmetoties "Riekstiņos" uz palikšanu.

"Ilze Līduma ar savu neatlaidību veidojusi un nostiprinājusi muzeju par nozīmīgu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu," uzsver biedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti