Attīrīšanās un atdzimšanas noskaņās norisināsies mūzikas un mākslas festivāls «Valpurģi»

Pavasara izskaņā, 24. maijā, notiks ikgadējais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Studējošo pašpārvaldes organizētais mūzikas un mākslas festivāls "Valpurģi", pulcējot alternatīvo mūzikas žanru piekritējus un mākslas baudītājus Latvijas Kultūras akadēmijā, Ludzas ielā 24.

​​Šogad festivāls apmeklētājus izklaidēs ar jaunām laikmetīguma un multimedialitātes vēsmām, saglabājot arī ierastās tradīcijas. Galvenie tematiskie motīvi – attīrīšanās un atdzimšana – atspoguļosies gan muzikālajā, gan mākslinieciskajā performanču un filmu programmā, pavēstīja festivāla rīkotāji.

Muzikālo repertuāru uz trīs dažādām skatuvēm veidos tādi jau atzīti latviešu mākslinieki kā alternatīvās elektroniskās mūzikas grupa "Martas Asinis", romantiskā pop-grunge dziedātāja Keitija Bārbale un neopsihedēliski sapņainā pop žanra pārstāve Elizabete Balčus. Pēc ilgāka pārtraukuma uz skatuves kāps arī "Kapelmeistars Group".

No jaunajiem alternatīvo mūzikas žanru pārstāvjiem, tostarp LKA studentiem, apmeklētājiem būs iespējams atklāt indie uzlecošo zvaigzni "Tante Gaida", eksperimentālās "Zvīņas", jauno aktieru un citu radošo personību apvienību "Platona Krūtis", Dārtu Krūzi, "Eklektiku", "The Tunes" un "Mēles galā". Par deju mūziku rūpēsies pašreizējās LKA rektores Rūtas Muktupāvelas un topošā rektora Dāvja Sīmaņa DJ duelis un DJ duo "Sabats".

Turpinot pēdējo gadu tradīciju, festivālā būs skatāmas arī performances, kas savu kulmināciju piedzīvos pusnaktī, režisora Rodrigo Struka veidotā laikmetīgā ugunskura dedzināšanas rituāla performancē. Jaunie mākslinieki savos darbos interpretēs gaismas un tumsas attiecības, fizisko un garīgo attīrīšanos, cilvēka un ārpasaules mijiedarbību. 

"Valpurģi" piedāvās krāšņu LKA Nacionālās filmu skolas studentu un absolventu īsfilmu izlasi ar gan pašmāju un ārzemju kinofestivālos jau novērtētām, gan pirmo reizi demonstrētām īsmetrāžas un dokumentālajām filmām. Programmā iekļauta režisores Betijas Zvejnieces filma "Jaunības experti", Edgara Kaupera "Balto kuģu sirdis", Edvarda Mikāla "Pazudušo mantu birojs", Renātes Saulītes "KSENIJA" un citas.

Ēdienu un atspirdzinājumus festivāla teritorijā nodrošinās kultūrvieta "Labietis", "Hedonya" un citi. Tāpat LKA dārzā būs pieejama arī atpūtas zona.

Ieeja pasākumā no pulksten 20.00, festivāla atklāšana pulksten 21.00. Ieeja no 18 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti