Konkursā meklē Kultūras akadēmijas rektoru, piedāvājot 4539 eiro lielu algu

2023. gada 4. decembrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" izsludināts atklāts starptautisks konkurss uz Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektora/-es amata vietu uz noteiktu laiku – 5 gadiem no amatā stāšanās dienas.

Augstskolu likums noteic, ka viena persona nevar pretendēt uz rektora amatu vairāk par diviem izpildes termiņiem. Pašreizējai LKA rektorei profesorei Rūtai Muktupāvelai šis ir jau otrais izpildes termiņš, kas tuvojas noslēgumam, līdz ar to oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir izsludināts atklāts konkurss uz rektora/-es amata vietu.   

"Latvijas Kultūras akadēmijas vadībā vēlamies redzēt Latvijas kultūras un izglītības telpā cienītu radošu personību ar dziļām zināšanām Latvijas un pasaules kultūras norisēs, izpratni par kultūras mantojuma saglabāšanu un degsmi atbalstīt jaunradi un inovācijas laikmetīgajā mākslā un radošajās industrijās. Mēs novērtēsim kandidāta sasniegumus un aktīvu pilsonisko stāju kultūrizglītībā, augstākajā izglītībā un zinātnē, tajā skaitā – pieredzi veidot starptautiskas attiecības un projektus.

No jaunā rektora sagaidām prasmes un drosmi vadīt pārmaiņas, stratēģisku redzējumu par akadēmijas attīstību un lomu Latvijas un Eiropas kultūras un izglītības telpā, kā arī spēju iedvesmot studējošos un akadēmisko personālu jaunu mērķu sasniegšanā studijās, mākslinieciskajā jaunradē un pētniecībā. Kandidātam uz rektora amatu it īpaši ir jābūt gatavam turpināt TABFAB projektu, sadarbībā ar plašu partneru loku veidojot ēku kompleksu Miera ielā 58A par nozīmīgu Latvijas un Baltijas jūras reģiona kultūras un radošo industriju centru," LKA padomes vadītāja Dace Melbārde komentē konkursu uz rektora amatu.

LKA rektora amata pretendentam/-ei izvirzītas šādas pamatprasības: zinātnes doktora grāds vai profesionālā doktora grāds mākslās vai akadēmiskajā amatā ievēlēts profesors mākslas jomā jebkurā Latvijas vai ārvalstu augstskolā (doktora grāds uzskatāms par priekšrocību); vismaz pēdējo desmit gadu laikā gūta pieredze un sasniegumi kultūrā, humanitārajās un mākslas zinātnēs (izglītības tematiskā joma – mākslas) un augstākajā izglītībā (pieredze starptautiskā vidē uzskatāma par priekšrocību); vadības pieredze augstākās izglītības, kultūras un zinātnes jomā, valsts vai pašvaldību institūciju vai to iestāžu, struktūrvienību un kapitālsabiedrību, kultūras un radošā sektora uzņēmumu vai nevalstisko organizāciju vadībā; latviešu valodas prasme vismaz C1 līmenī un vismaz divu svešvalodu prasme, no kurām viena ir angļu valoda vismaz B2 līmenī; nevainojama reputācija; izpratne par kultūrizglītības, augstākās izglītības, zinātnes un inovācijas sistēmu Latvijā;  redzējums par LKA misiju, mērķiem un vietu Latvijas un Eiropas kontekstā, LKA kā mākslu un kultūras universitātes darbības virzieniem, cilvēkresursu, finanšu resursu un infrastruktūras efektīvu pārvaldību un pārmaiņu vadīšanu, starptautiskas stratēģiskas partnerības veidošanu un piedalīšanos starptautiskos tīklos; spēja to prezentēt, argumentējot un balstot spēkā esošajā normatīvajā regulējumā un LKA pieejamajos resursos; motivācija darbam LKA un izpratne par rektora kompetenci un lomu LKA attīstības stratēģijas īstenošanā.

Mēneša atalgojums pirms nodokļu apmaksas saskaņā ar LKA vienoto darba samaksas kārtību un budžetu, tiek noteikts no 4539,00 eiro pirms nodokļu nomaksas mēnesī.

Konkursa atlases procedūra noritēs vairākās kārtās saskaņā ar LKA padomes apstiprināto Nolikumu par rektora vēlēšanām, gala lēmumu pieņems balsojumā augstskolas Satversmes sapulcē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti