VIDEO: Publiskots Latvijas simtgades spēlfilmas «Homo novus» treileris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Homo novus” veidotāji 18.jūlijā iepazīstināja ar spēlfilmas treileri, kas visiem interesentiem tagad būs pieejams interneta vidē un Latvijas kinoteātros. Spēlfilmas pirmizrāde notiks 26. septembrī, savukārt kinoteātros tā būs skatāma jau no 28. septembra.  

“Homo novus” kļūs par  ceturto no sešām spēlfilmām programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, informēja filmas veidotāju pārstāvji. 
 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Homo novus" oficiālais treileris / official trailer from Ivo Ceplevics / Film Angels Prod on Vimeo.

 

Liels pārsteigums treilera prezentācijas pasākuma viesiem bija Maestro Raimonda Paula pievienošanās “Homo novus” veidotāju komandai, gādājot par spēlfilmas muzikālo pavadījumu. Maestro komponētie un izpildītie skaņdarbi būs dzirdami visas filmas garumā.

“Līdz “Homo novus” pirmizrādei palikuši vien divi mēneši, un pašlaik norit intensīvs darbs pie pēcapstrādes – krāsu korekcijas, mūzikas ierakstiem, skaņu apstrādes un vizuālajiem efektiem. Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka mūsu komandai pievienojusies Latvijas un arī visas Eiropas mūzikas leģenda – Maestro Raimonds Pauls, kurš labāk nekā jebkurš cits saprot mūzikas nozīmi un spēj radīt 30. gadu sajūtu,” stāsta filmas producents Ivo Ceplevičs. “Aicinām visus noskatīties “Homo novus” treileri un gūt priekšstatu par filmas sižetu un noskaņu, kā arī iepazīt harismātiskos tēlus, kuros iemīlēsieties no pirmā acu uzmetiena,” piebilst Ivo Ceplevičs. 

“Homo novus” ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas.  Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. “Homo novus” atdzīvinās 30. gadu Rīgu un tā laika mākslas pasauli, sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjers un interjers, kas joprojām saglabā to laiku brīvvalsts šarmu. 

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Anna ir absolvējusi Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, viņas diplomdarbs “Naktsputni” (2000) iekļauts  Kannu kinofestivāla konkursā. Režisējusi vairākas īsfilmas (1995–2001), iestudējusi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī. Kopā ar trim citiem režisoriem radījusi no četrām novelēm veidotu pilnmetrāžas spēlfilmu “Vogelfrei” (2007), kas saņēma vairākas nominācijas un balvas starptautiskos kinofestivālos. 
 
“Esmu ļoti pateicīga par iespēju darīt redzamu gaišo un sirsnīgo Anšlava Eglīša stāstu “Homo novus”. Filmēšanas procesā bija fascinējoši piedzīvot iztēlē redzēto tēlu un vides līdzīgo un arī atšķirīgo materializēšanos mūsu radošās grupas un aktieru atveidojumā. Pat nelielās lomās mūsu filmā piedalījās izcili aktieri, bet galveno lomu izpildītāji izveidoja savstarpēji bagātinošu un ļoti košu aktieru ansambli. Prieku deva neaktieru negaidītās “piespēles” aktieriem. Bet ir viens tēls, kurš īpašā, ļoti vīrišķīgā veidā, brīžiem asprātīgi komentē notikumus, bet citkārt atklāj mūsu galveno varoņu emocionālos pārdzīvojumus. Tā ir filmas mūzika. Visharismātiskākā personība un visradošākais gars, kas piedalījies filmas veidošanā, pieder Raimondam Paulam,” emocijas pauž filmas scenārija autore un režisore Anna Viduleja. 

“Homo novus” galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Filmas veidotāju vidū ir pieredzējusī scenārija autore un režisore Anna Viduleja, operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. 

Spēlfilmu "Homo novus” finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs “Galerija Centrs”. Filma top studijā “Film Angels Productions”, un tās tapšanā palīdzību un atbalstu sniedz “BBrental”, SDG, “Vairāk saules”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs,  Rīgas Motormuzejs, "Latvijas Mobilais telefons", Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, “Valsts nekustamie īpašumi”, „Altum”, SIA “Vaļņu nams 11”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, “iDeal”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, “Latvijas dzelzceļš”, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums “ACME Film”.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti