Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ieraksta divus jaunus skaņdarbus animācijas īsfilmai

Rīgā ierakstīs Lolitas Ritmanes veidotu skaņu celiņu Holivudas režisora Daniela Kreicberga animācijas īsfilmai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Septembrī Rīgā ieradīsies "Grammy" balvas laureāti – Holivudā dzīvojošā un strādājošā latviešu komponiste Lolita Ritmane, diriģente Eimija Andersone un skaņu inženieris Marks Matsons, lai ierakstītu skaņu celiņu Holivudas jaunā režisora Daniela Kreicberga (Daniel Kreizberg) īsmetrāžas animācijas filmai "Tahlequah the Whale: A Dance of Grief". "Grammy" balvu šī komanda saņēma par projektu "Women Warriors: The Voices of Change", kura mūzikas celiņš pirms diviem gadiem arī tika ierakstīts Rīgā, informēja projekta pārstāvji.

Daniels Kreicbergs par savu jauno filmu pastāstīja: "Manuprāt, tas ir pārliecinošs stāsts, kuru mēs vēlamies pavēstīt pasaulei. Tas ir vēstījums par zobenvaļu māti Tahleku (Tahlequah), kura, nesot sava mirušā mazuļa ķermeni, okeānā nopeldēja tūkstošiem jūdžu. Filmas sižets balstās uz reāliem notikumiem: 2018. gada 24. jūlijā pie Sietlas, Vašingtonas štatā, dažus mirkļus pēc piedzimšanas pēkšņi nomira jaundzimušais orka (zobenvalis). Viņas māte sava bērniņa nedzīvo ķermeni turpināja nest pa ūdeni vairāk nekā 1000 jūdžu garumā, publiski demonstrējot sēras un izpelnoties starptautisku preses un lasītāju uzmanību. 2021. gadā kopā ar "Meinart Animation Studio" sākām strādāt pie šīs ASV un Lietuvas kopporuducētās novatoriskās 15 minūšu garās animācijas filmas, un nu uz klimata krīzes fona, kas apdraud mūs visus – gan zobenvaļus, gan mūs, cilvēkus, filmā atainosim šo vaļu mātes 17 dienas ilgo sēru meditāciju."

Filmas pirmizrāde iecerēta 2023. gadā, un tās veidotāji plāno to izrādīt starptautiskos kinofestivālos. "Mēs ceram, ka šī filma skatītājiem ļaus nolasīt mūsu katarses pilno un pacilājošo cerības un līdzjūtības vēstījumu. "Covid-19" pandēmija, karš Ukrainā un citas problēmas ir pasliktinājušas situāciju visā pasaulē, taču mums izdevās mūsu filmu pabeigt, tāpēc uzskatām, ka mūsu filma ir ļoti piemērota šim brīdim," atzina filmas režisors, kuram šis darbs būs debija animācijas filmu veidošanā. Viņš neslēpa: "Šis projekts aizsākās kā pazemīgs sapnis 2020. gadā. Tagad mūsu starptautiskajā kopražojumā skanēs triju "Grammy" balvas laureātu un vienas "Emmy" ieguvēja oriģinālmūzika, un tajā būs redzamas vairāk nekā 10 000 ar roku gleznotas orkas (zobenvaļa) ilustrācijas, kas tapušas Lietuvas slavenajā "Meinart Animation Studio"."

Starptautiskajā komandā, kas strādā pie filmas, ir apvienojies Daniels Kreicbergs (filmas scenārija autors un režisors), "Meinart Animation Studio" un "Grammy" balvas ieguvēji – Lolita Ritmane, Eimija Andersone un Marks Matsons – kuru sacerētā oriģinālmūzika skanēs filmā.

Animācijas filma "Tahlequah the Whale: A Dance of Grief"
Animācijas filma "Tahlequah the Whale: A Dance of Grief"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti