Pirmā pieredze filmēšanas laukumā – lentē «Bedre». Stāsta galvenās lomas atveidotājs Damirs Onackis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Režisores Daces Pūces filmas “Bedre” galvenā varoņa Markusa atveidotājam Damiram Onackim šī bija pirmā kinoaktiera pieredze, taču viņš atzīst – tas bijis pietiekami viegli, jo skaidri varēja saprast, ko režisore sagaida no aktieriem, un arī sadarbība ar pārējiem kolēģiem bijusi laba – jaunais aktieris filmēšana laukumā juties nevis kā starp pieaugušajiem, bet gan starp saviem vienaudžiem un paziņām.

Ziņu par aktieru kastingu filmai Damira mamma ieraudzījusi vietnē “Facebook”. Pēc pirmā atlases posma, kurā dalībniekiem bija jānospēlē neliela epizode, sekoja aktiermeistarības kurss ar režisori, bet, kad Damiru izvēlējās galvenajai lomai, bija arī individuālas nodarbības, lai sagatavotos darbam.

Filma “Bedre” tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tā vēsta par desmit gadus veco Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības dēļ Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē. Kā uzsver filmas autori, filma ir mūsu sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas: bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo.

Damirs atzīst, ka filmējot bija arī sarežģīti brīži, – ļoti karstā dienā bija jāfilmē kautiņa aina, bet citreiz – nakts ainā filmējot nācās salt.

Filma "Bedre" ir režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma un jau saņēmusi XVII starptautiskā kinofestivāla “Baltijas debijas” galveno balvu jeb “Grand Prix” nominācijā “Labākā filma”, kā arī “Grand Prix” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma 62. Lībekas kinofestivālā Vācijā, kļūstot par pirmo filmu no Latvijas, kas festivāla vēsturē saņem galveno balvu.

Filmā piedalās aktieri Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, un viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošajā komandā ir scenārija autori Dace Pūce, Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss – Normunds Šnē, skaņu režisors – Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījās “Sinfonietta Rīga” mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Noeras (Cecilie Noer) skaņdarbs "Ouvre".

Filma "Bedre" Latvijas kinoteātros būs redzama no 15. septembra. Gaidot filmas pirmizrādi, portālā LSM skatāmi aizkadra video un sarunas ar filmas aktieriem un radošo komandu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti