Matīsa Kažas vesternu turpina filmēt Itālijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Režisors Matīss Kaža darbu pie vesterna “Kur vedīs ceļš” turpina Itālijā – Dolomītu Alpos tiks filmētas vairākas vizuāli aizraujošas epizodes, kurās piedalīsies gan pazīstami Latvijas aktieri, gan itāļu kinomākslinieki, paziņojumā medijiem informē filmas producente Dace Siatkovska.

Pēc pusotru mēnesi gara vasaras filmēšanas perioda Latvijā, kas noslēdzās augusta beigās, režisors Matīss Kaža turpina darbu pie savas debijas spēlfilmas. Itālijā, Dienvidtiroles reģionā,  tiks uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem. Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – te tapuši tā sauktie “spageti vesterni”, kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādu skatījumu uz amerikānisko kino žanru.

Filmas uzņemšanas grupas centrā režisors Kaža un mākslinieks Krāsons
Filmas uzņemšanas grupas centrā režisors Kaža un mākslinieks Krāsons

“Strādāt pie pirmā kino projekta starptautiskā līmenī ir reizē liela privilēģija un arī izaicinājums. Es biju pārsteigts par to, ar kādu aizrautību pie mana vesterna strādā ļoti pieredzējuši profesionāļi,” paziņojumā stāsta filmas režisors un producents Matīss Kaža.

Pēc divu pilnmetrāžas dokumentālo filmu pabeigšanas vesterns “Kur vedīs ceļš” 24 gadus vecajam režisoram būs pirmā pilnmetrāžas spēlfilma.

“Mēs radām savu stilizētu kino pasauli, kura strādā pēc konkrēta žanra noteikumiem. Un reizē arī par vesterna žanru ironizē,” atklāj Kaža.

Diagonālas kompozīcijas un mežonīgas, neskartas dabas monumentalitāte – tā topošā Latvijas vesterna “Kur vedīs ceļš” vizuālo risinājumu raksturo filmas radošā komanda. Mākslinieks Jurģis Krāsons un operators Aleksandrs Grebņevs skatītājiem sola Latvijas kino iepriekš nepieredzētu vizuālo jaudu, ko bagātinās Dolomītu Alpu kinematogrāfiskās ainavas.

"Kur vedīs ceļš" filmēšanas vieta Itālijā
"Kur vedīs ceļš" filmēšanas vieta Itālijā

Filmas veidotāji uzņemšanas procesā iesaistīs itāļu kino profesionāļus, tai skaitā arī vairākus aktierus un tehnisko personālu.

Uz Itāliju paredzēts ceļot arī Latvijas aktieriem – Žanetei Zvīgulei, Tomam Veličko, Egonam Dombrovskim un Jānim Skutelim. 

“Zirgi gan paliks mājās,” stāsta filmas producente Dace Siatkovska: “Esam veiksmīgi atraduši galveno varoņu zirgiem ļoti līdzīgus dublierus Itālijā.”

Filmēšanā piedalīsies vairāk nekā 10 itāļu zirgi un to treneri.

Ivars Krasts filmā "Kur vedīs ceļš"
Ivars Krasts filmā "Kur vedīs ceļš"

Filmas “Kur vedīs ceļš” galvenā varone ir Eva, baltvācu barona aizbildniecībā uzaugusi aristokrātiska jauniete. Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd. Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti.

Filmas “Kur vedīs ceļš” pirmizrāde paredzēta 2020. gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti