Jaunsardze kā mūsdienu iniciācijas rituāls - Evitas Gozes izstādē «Sardzē»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

No 18. oktobra līdz 27. novembrim ISSP galerijā būs skatāma latviešu mākslinieces Evitas Gozes personālizstāde “Sardzē”. Tās pamatā ir piecu gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā autore caur Jaunsardzes kustības vērojumiem pievēršas pieaugšanas un vīrišķības tēmām, paziņojumā medijiem informē ISSP galerijas pārstāvji.

Jaunsardzi – Aizsardzības ministrijas organizētu interešu izglītības formu jauniešiem vecumā no 10 līdz 21 gadam – māksliniece Evita Goze piedāvā uzlūkot kā mūsdienu iniciācijas rituālu, kurā tiek pārkāpts slieksnis, kas šķir bērnību no pieaugšanas.

Vienlaikus šī kustība piepilda romantizēti puicisku sapni par izdzīvošanu dabā – tā izstādes tēmu raksturo organizatori.

Izstādē “Sardzē”, kuras pamatā ir daļēji antropoloģisks, daļēji iestudēts Jaunsardzes novērojums piecu gadu garumā, būs apskatāmas fotogrāfijas un stāstu papildinoši objekti no jaunsargu mācību procesa.

Izvēloties fotografēt pusaudžus, kas vēl mācās, ko nozīmē būt vīrietim un karavīram, Goze pievērš uzmanību ievainojamībai, nedrošībai, pretrunām, atpūtas un noguruma brīžiem, tādējādi uzsverot gan vīrišķības, gan karavīra tēla performatīvo un mainīgo raksturu.

Latviešu māksliniece, kuratore un žurnāliste Evita Goze (1984) absolvējusi fotogrāfijas nodaļu Braitonas Universitātē Lielbritānijā un ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā.

Viņas galvenais izteiksmes rīks ir fotogrāfija, taču savos darbos Goze izmanto arī tekstu, vernakulāro fotogrāfiju un atrastus objektus. Gozes darbi bijuši izstādīti Latvijā, Lietuvā, Austrijā, Holandē, Indijā, Japānā, Kanādā, Lielbritānijā un Vācijā, publicēti Latvijas Fotogrāfijas gadagrāmatā, "The Guardian", "YET magazine", "The Calvert Journal" un citviet.

“Sardzē” ISSP galerijā būs Evitas Gozes pirmā personālizstāde Rīgā. Izstādes kuratore — Iveta Gabaliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti