Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Latvijas zinātnieki izstrādā metodi mākslīgai zirnekļu zīda ieguvei

Pirmizrādi piedzīvos Ievas Ozoliņas filma "Dotais lielums: mana māte"

Ievas Ozoliņas filmai pirmizrāde kinoteātros un internetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Jaunā 2018. gada pirmā Latvijas filmas - Ievas Ozoliņas "Dotais lielums: mana māte" -  pirmizrāde notiks 4. janvārī vienlaikus gan kinoteātrī „Splendid Palace”, gan interneta vietnē „Shortcut”. Mūsu valstī šādā paralēlā izplatīšanā divās dažādās vidēs filma patiešām tiks izrādīta pirmo reizi.

Sākot ar 4. janvāri, filmu „Dotais lielums: mana māte” varēs noskatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieejams internets. Savukārt tie skatītāji, kam svarīgas “lielā ekrāna” kvalitātes, filmu varēs redzēt gan Rīgas kinoteātros „K.Suns”, „Kino Bize” un „Splendid Palace”, gan citur Latvijā.

Filmas „Dotais lielums: mana māte” pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas speciālbalvu.

Filigrānais kino darbs stāsta par talantīgu matemātiķi, kurš izjūt psiholoģisku atkarību no mātes un iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar sievietēm, kamēr viņa labākais draugs Boriss ar dzīvi tiek galā viegli. Ļaujot ielūkoties matemātiķu pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi. Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku.

Filmas režisore Ieva Ozoliņa dokumentālajā kino debitēja 2015. gadā ar filmu „Mans tēvs baņķieris”, kas kļuva par vienu no skatītākajām latviešu filmām dokumentālajā žanrā, savukārt ar jauno filmu „Dotais lielums: mana māte” debitē operators Mārcis Slavinskis. Filma tapusi studijā „FA Filma”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti