Francijas festivāla FIPADOC fokusā šogad – Baltijas valstu un Somijas dokumentālais kino

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

No 20. līdz 28. janvārim Francijas pilsētā Biaricā norisināsies 5. starptautiskais dokumentālā kino festivāls FIPADOC, kurā šogad kā fokusa teritorija izvēlētas Baltijas valstis un Somija. Latviju festivālā pārstāv gan filmas, gan producenti un citi kinoprofesionāļi, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Festivāls FIPADOC kalendārajā gadā ir pirmais no Eiropas svarīgākajiem dokumentālā kino festivāliem, tas nedēļas garumā ietver aptuveni 180 filmu no 50 valstīm un piešķir 15 balvas, pulcina apmēram 30 000 skatītāju un vairāk nekā 1500 akreditēto viesu.

Šogad festivāla laikā tiks pievērsta īpaša uzmanība Baltijas valstu un Somijas dokumentālā kino nozares pārstāvjiem, integrējot gan filmas, gan profesionāļus dažādās festivāla norisēs. Īpašā programmā "Focus Baltic Countries" iekļautas desmit filmas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, Latviju programmā pārstāv trīs darbi – divas pilnmetrāžas filmas (režisores Ievas Ozoliņas "Mana māte valsts" un režisores Elitas Kļaviņas "Iļģuciema māsas") un viena īsfilma – režisora Jāņa Ābeles dokumentālā eseja "81 metrs". Savukārt Jauno talantu (studentu filmu) konkursā piedalās Jāzeps Podnieks ar filmu "Laiks ir prom". Visu filmu pārstāvji Biaricā klātienē satiksies ar skatītājiem savu filmu seansos.

Filma "Mana māte valsts"
Filma "Mana māte valsts"

Īpaša uzmanība četrām valstīm pievērsta arī kinoindustrijas pasākumu programmā. 24. janvārī sesijā "Dive in the Baltic Sea!" tiks diskutēts par kopražojumu iespējām dokumentālajā kino, veidojot dialogu ar televīziju pārstāvjiem un analizējot konkrētu kopprodukcijas piemēru, kas tapis sadarbībā starp Franciju un Igauniju. Ceturtdien, 26. janvārī, notiks pasākums "Producers Meet Producers", kam atlasīti seši fokusa valstu producenti – viņiem būs iespēja satikties ar Francijas producentiem, prezentējot savas filmu studijas un topošos projektus, kam vēlētos atrast partneri Francijā. Gan kopražojumu, gan producentu sesijas moderēs Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītāja Zane Balčus.

Viens no būtiskākajiem industrijas pasākumiem ir starptautisko projektu prezentācijas, kurām atlasīts arī Latvijas projekts – topošā režisores Ievas Ozoliņas un producentes Madaras Melbergas dokumentālā filma "Tiesas diena" / "Brothers in the Hunt". Savukārt muzikālo dokumentālo filmu konkursa žūrijā strādās starptautiski pieredzējušais Latvijas producents Uldis Cekulis. 

Īpaši festivālam FIPADOC Nacionālais kino centrs sagatavojis un izdevis bukletu par Latvijas dokumentālā kino vēsturi un šodienu. Baltijas valstu un Somijas fokusa programmu festivālā atbalsta visu četru valstu centrālās kinoinstitūcijas, no Latvijas puses – Nacionālais kino centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti