Filma «Mātes piens» novembrī uzsāks ceļu pie skatītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Režisores Ināras Kolmanes filma "Mātes piens" šī gada 2. novembrī piedzīvos pirmizrādi, informēja filmas pārstāvji. Filma ir veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītākās grāmatas "Mātes piens" motīviem un vēsta par mātes un meitas drāmu totalitārā režīma nebrīves laikā.

Filma stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru. Meitu Noru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas – Billes atveidotāja filmā "Bille". Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Režisore Ināra Kolmane dalās ar domām pirms filma nonāk pie skatītājiem: "Man ir pacilājošas sajūtas un reizē nepacietība. Tas vienmēr ir skaisti palaist filmu pasaulē, ko varu salīdzināt ar bērnu, kad tas ir pieaudzis – viņš aiziet savā dzīvē. Es vēlos, lai filma ātrāk nonāk pie skatītājiem, gribas sajusta zāles atmosfēru, jo tas ir satraucošs mirklis un skaista sajūta, kad zāle elpo vienā ritmā."

Filmas veidotāji arī skaidroja, ka darba idejiskās koncepcijas pamatā ir cilvēku savstarpējo un sociālo attiecību, kā arī vēsturisku procesu atspoguļojums caur divu sieviešu – mātes un meitas – dzīvesgājumu un pasaules skatījumu, kas norisinās padomju okupētajā Latvijā (no 1945. līdz 1989. gadam), līdz sabrūk Padomju Savienība. Tas aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām, kur vēstījuma centrā ir 70. un 80. gadi. 

Filmā lomās iejutās: Maija Doveika, Elīna Vaska, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Elīna Vāne, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Oleksi Gorbunov un citi.

Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis. Filmas tapšanā ir piedalījusies starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), aktieru atlases režisore Evita Bērziņa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, montāžas režisors Michal Lansky (Čehija), komponists Raimonds Tiguls, skaņu režisors Arturas Pugačiauskas (Lietuva), producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore u.c. Filmas pēcapstrāde notika Beļģijā sadarbībā ar kopproducentu "Umedia".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti