Festivāla «Artdocfest/Riga» «Grand Prix» saņem filmas «Manifests» un «Apolonija, Apolonija»

2023. gada 8. martā Starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" noslēguma ceremonijā tika paziņoti festivāla laureāti. Kopā festivāla žūrijas vērtēja vairāk nekā 30 dokumentālā kino darbus divās konkursa programmās – "Baltic Focus" un "Artdocfest Open".

Programmas "Artdocfest Open" žūrija – teātra un kino aktrise Ingeborga Dapkunaite, žurnāla "Rīgas Laiks" galvenais redaktors un režisors Uldis Tīrons, rakstnieks un publicists Dmitrijs Gluhovskis – šogad "Grand Prix" piešķīra Andži Vinčito filmai "Manifests" par "ārkārtējo spēku, ar kādu parādīta ļaunuma dzimšana un bezcerība, ar kādu tam pretojas nezināmā paaudze."

"Labākās režisores" balvu žūrija piešķīra Sašai Kulakai par filmu "Vanags zirga lielumā" par "atklātu un apzinātu režisora darba veidu, radot filmu iepriekš nezināmā psiholoģiskā teritorijā."

"Vanags zirga lielumā"
"Vanags zirga lielumā"

"Speciālā balva" piešķirta Simonam Lerengam Vilmontam par filmu "Māja no šķembām" – par "stāstu, kas ir pilns ar apbrīnojamiem tēliem, kuru dzīvēs mēs vienlaikus redzam gaišo un traģisko. Šis ir lieliski izveidots stāsts, kas precīzi izceļ detaļas un rada aizkustinājumu."

"Māja no šķembām"
"Māja no šķembām"

Šogad īpašu atzinību žūrija izteikusi divām māksliniecēm. Režisorei Marusjai Siroječkovskai – par filmu "Kā izglābt mirušu draugu" par "jaunu cilvēku tuvības, mīlestības un jēgas meklējumu kopīgā dzīvē. Filma ir vairāk atzīšanās, kas veidota ar lielām rūpēm pret cilvēkiem un poētiskumu.

"Kā izglābt mirušu draugu"
"Kā izglābt mirušu draugu"

Ukraiņu režisorei Alisai Kovaļenko – par filmu "Mēs nepazudīsim", kas ir režisores izcelts stāsts par "sapņiem un sapņotājiem. Šis ir stāsts, kurā dzīve un cilvēks tiek izcelts priekšplānā." Šis ir stāsts par jauniem cilvēkiem Austrumukrainā, kuru dzīve un sapnis par ceļojumu uz Himalajiem mijās ar karu un kara pieredzi no jaunu cilvēku skatpunkta.

"Mēs nepazudīsim"
"Mēs nepazudīsim"

Programmas "Baltic Focus" žūrija – poļu dokumentālā kino režisors, operators un producents Pāvels Lozinskis, Ukrainas Kino Akadēmijas līdzdibinātāja un Eiropas Kino Akadēmijas locekle Jūlija Sinkeviča, dokumentālā kino režisore Ilze Burkovska-Jakobsena – "Grand Prix" piešķīra Leas Globas filmai "Apolonija, Apolonija" par "skaistu un aizkustinošu divu jauno mākslinieču dubultportretu. Šī ir filma, kas aplūko cīņu ar pieaugšanu, mākslu un sievišķību, atjauno mūsos ticību par draudzību un brīvību."

"Apolonija, Apolonija"
"Apolonija, Apolonija"

Par "Labāko filmu" žūrija atzina režisora Eināri Pākanena dokumentālo kino darbu "Karaoke paradīze" izceļot režisora atklāsmi par to, "ka ikvienā no mums ir maza dīva".

"Karaoke paradīze"
"Karaoke paradīze"

"Labākā režisora" balvu žūrija piešķīra Maksam Golomdidovam par filmas "Jojogi" režiju, izceļot režisora spēju "pacietīgi vērot pasaules daudveidīgos brīnumus un to novērošanu slēgta parka telpā."

"Jojogi"
"Jojogi"

Ceturtdien, 9. martā, skatītājiem būs iespēja apmeklēt apbalvoto filmu seansus kinoteātrī "Splendid Palace".

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls šogad norisinājās no 2. līdz 9. martam. Divās konkursa – "Baltic Focus" un "Artdocfest Open" – un divās ārpuskonkursa – "ArtDoc&ProArt" un "Karš pirms kara" – skatītājiem tika piedāvātas gandrīz 50 dokumentālās filmas, kas aplūkoja aktuālākās dokumentālā kino veidošanas tendences un tēmas kara laikā.

Starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Nacionālais kino centrs un vairāki starptautiski fondi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti