«Dvēseļu puteņa» komanda aicina uz Ziemassvētku kauju atceres pasākumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tuvojoties Ziemassvētku kauju 103. gadadienai, 11. janvārī filmas “Dvēseļu putenis” radošā komanda aicina uz atceres pasākumu, kurā tiks pieminēti vēsturiski nozīmīgo kauju dalībnieki, kā arī klātienē izzinātas kauju norises vietas, medijus informē filmas pārstāvji.

Ziemassvētku kauju 103. gadadiena īpaši tiks atzīmēta Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļi” Jelgavas novadā, kur apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar filmas “Dvēseļu putenis” tapšanas aizkulisēm un apskatīt filmēšanas norises vietas. Tieši Ziemassvētku kauju muzejā 2017. gadā, piedaloties arī daudziem Jelgavas novada iedzīvotājiem, norisinājās filmas nozīmīgo kauju skatu uzņemšana.

"Kopš filmas "Dvēseļu putenis" nonākšanas uz Latvijas kino ekrāniem esam novērojuši, ka Ziemassvētku kauju muzeja apmeklētāji izrāda daudz personiskāku interesi par vēstures notikumiem un to izzināšanu.

Daudziem filmas radīto pārdzīvojumu rezultātā ir radusies interese un jautājumi gan par vēstures notikumiem, gan arī vietām, kur filma tikusi uzņemta. Plānotais atceres pasākums, kurā visi laipni aicināti piedalīties, ir lieliska iespēja gan apskatīt muzeja piedāvājumu, gan iegūt atbildes uz aktuāliem jautājumiem no filmas aktieriem un vēsturniekiem," norāda Latvijas Kara muzeja nodaļas “Ziemassvētku kauju muzejs” vadītājs Dagnis Dedumietis.

Pasākums Ziemassvētku kauju muzejā tiks atklāts ar filmas “Dvēseļu putenis” galvenā varoņa Artūra Vanaga lomas atveidotāja Oto Brantevica, filmas militārā konsultanta Ziedoņa Ločmeļa un vīru kopas “Vilki” piedalīšanos. Būs iespēja gan apmeklēt Pirmā pasaules kara karavīru sadzīves vēstures liecību izstādi, apskatīt pārapbedīto karavīru apbalvojumus, kas ļāva identificēt karavīru mirstīgās atliekas, vērot Zemessardzes Studentu bataljona kaujas paraugdemonstrējumus un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu kandidātu zvēresta un jaunsargu svinīgā solījuma nodošanu.

Pasākuma turpinājumā ikviens aicināts piedalīties arī svinīgajā lāpu gājienā no muzeja uz Ložmetējkalnu, kas noslēgsies ar atmiņu ugunskuriem un tējas malkošanu.

Filmu “Dvēseļu putenis” veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmanis, “Casting Bridge” aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija “Kultfilma” un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti