Kinoteātros pirmizrādīs Dž. Dž. Džilindžera erotisko drāmu «Ekstāze»

30. novembrī pirmizrādi piedzīvos Dž. Dž. Džilindžera erotiskā drāma "Ekstāze" pēc rakstnieces Karīnas Gleitneres (iepriekš Račko) romāna "Ekstāze" motīviem.

"Filma stāsta par savstarpējām attiecībām, kurās ir iestājusies rutīna. Tas ir mirklis, kad durvis ir atvērtas trešajam, kurš atkal ievieš dzīvē kaisles mirkļus. Bet kāda ir kaisles cena un tās ēnas puses?" teikts drāmas pieteikumā, kas no 1. decembra nokļūs uz kinoteātru ekrāniem Latvijā.

"Šarmantās buduāra fotogrāfes Efejas (Linda Kalniņa) laulība ir uz sabrukšanas robežas, kad viņa iepazīstas ar gleznotāju Eliasu (Eduards Johansons), kura darbnīca atrodas blakus viņas fotostudijai. Efeja nonāk kaislību, melu un intrigu virpulī, taču drīz vien šī jaunā aizraušanās kļūst par toksisku attiecību un asaru avotu. Efeja saprot, ka attiecībām ar Eliasu ir sava cena – iznīcība. Kas ir mīlestība? Kā tā rodas, un kāpēc tā ir tik viegli iznīcināma? Vai ekstāze tiešām ir cilvēka dzīves un attiecību augstākais punkts?" Šādus jautājumus uzdod filmas veidotāji.

""Ekstāzes" ekranizācijas ideja pieder filmas producentam Kristiānam Alhimionokam. Kad Kristiāns mani uzrunāja, "Ekstāze" bija mana jaunākā izdotā grāmata, man personīgi sirdij vistuvākā un saturiski jaudīgākā, un sarunu rezultātā mēs nonācām pie secinājuma, ka stāstam ir lielisks potenciāls iegūt dzīvību uz lielā ekrāna, kļūstot par spilgtu, provokatīvu un Latvijā nebijušu projektu. Piedāvāt Džilindžeram būt filmas režisoram savukārt bija mans ierosinājums – cienu un apbrīnoju Džili kā erudītu, pieredzes bagātu cilvēku un profesionāli un jutos droša, ka tieši viņam varu uzticēties. "Ekstāzes" ekranizācija man kā autorei, protams, ir liels gandarījums. Šķiet gandrīz sirreāli, ka varoņi, kas reiz dzimuši un eksistējuši tikai manā prātā, tagad ieguvuši vizuālu veidolu. Domāju, ka filma pēc manas grāmatas motīviem – tas manā rakstnieces profesionālajā laika līnijā noteikti būs viens no nozīmīgākajiem stūrakmeņiem," stāsta romāna "Ekstāze" autore Karīna Gleitnere.

Filmas "Ekstāze" režisors Dž. Dž. Džilindžers savā karjerā ir režisējis vairāk nekā 130 izrāžu. "Tā kā es redzēju šā stāsta potenciālu filmai, ilgi nedomādams, ar prieku piekritu veidot filmu par šo stāstu," atklāja režisors.

Galvenajā lomā ir Linda Kalniņa – horeogrāfe, topošā režisore un aktrise, studē režiju otrajā kursā. Linda līdz šim filmējusies dažādās epizodēs seriālos. Par savu lomu viņa saka: "Šī ir pirmā galvenā loma šāda mēroga projektā. Līdz šim es savu nākotni nesaistīju ar aktrises profesiju, taču šī loma man ļāva saprast tās profesijas šķautnes, kuru dēļ es to darītu vēl, īpaši šajā lomā, kur es attēloju sievieti un caur šo lomu runāju par ļoti dažādām sievietes iekšējām šķautnēm. Protams, arī no savas pieredzes, taču gan dzīvē lasītais, redzētais, gan man zināmie sieviešu dzīvesstāsti ļāva šo tēlu padarīt reālu. Es ceru, ka sievietes, kuras skatīsies šo filmu, atpazīs sevi dažādās situācijās. Tas man ir ļoti svarīgi."

Lomās: Linda Kalniņa, Eduards Johansons, Signe Dancīte, Rihards Lepers, Telma Auziņa, Alberts Viegliņš, Lelde Dreimane un citi.

Filmas režisors Dž. Dž. Džilindžers, producents Kristiāns Alhimionoks, operators Jānis Eglītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti