Itālijas Jaunā kino festivālā «Splendid Palace» būs skatāmas astoņas filmas

No 13. līdz 17. decembrim kinoteātrī "Splendid Palace" jau otro gadu norisināsies Itālijas Jaunā kino festivāls (New Italian Cinema Festival – N.I.C.E.), šogad sniedzot skatītājiem iespēju noskatīties astoņas Itālijas jauno režisoru filmas, informēja kinoteātra pārstāvji.

"Itāļu kino ir dzīvs un dzīvotspējīgs", norādīja Itālijas vēstnieks Latvijā, Alesandro Monti. "N.I.C.E. atgriežas Rīgā, lai piedāvātu Latvijas kinomīļotājiem ieskatu jaunāko itāļu režisoru radošajā pasaulē".

"Itālijas Jaunā kino festivāls N.I.C.E ir ļoti gaidīts notikums mūsu kinoteātrī. Tā ir iespēja ne tikai redzēt filmas, bet iedvesmo arī sarunas ar jaunajiem itāļu kino veidotājiem. Tas rosina jaunas sadarbības mūsu valstu starpā," sacīja Daira Āboliņa, kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja.

Festivālā būs skatāmas astoņas filmas: režisora Džuzepes Fiorello "Salūts" ("Stranizza d’amuri"), Kosimo Gomesa "Es un Spotijs" ("Io e Spotty"), Gabriela Fabbro "Lielais Bolero" ("The Grand Bolero"), Dāvida Minellas "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" ("La Cena Perfetta"), režisores Monikas Dugo "Tāpat kā bruņurupuči" ("Come le Tartarughe"), Korrado Serona "Olimpijas ceļš" ("Acqua e Anice"), Karolīnas Kavalli "Amanda" un režisora Adrea di Stefāno "Amores pēdējā nakts" ("L'ultima notte di Amore"). Trīs no režisoriem – Kosimo Gomess, Gabriels Fabbro un Monika Dugo – būs Rīgā, lai pēc filmām klātienē tiktos ar kinoteātra "Splendid Palace" seansa apmeklētājiem.

Ieeja seansos – bez maksas, iegādājoties 0.00 eiro biļetes kinoteātra "Splendid Palace" mājaslapā vai kasē.

Programma

Itālijas Jaunā kino festivāls tiks atklāts 13. decembrī pulksten 18.00 ar režisora Džuzepes Fiorello drāmu "Salūts" ("Stranizza d’amuri"). Filma aizved mūs uz karstu 1982. gada Sicīlijas vasaru, ļaujot ielūkoties divu pusaudžu ciešajā draudzībā, kuri lepojas ar to, kas viņi ir, un lepojas ar savu mīlestību vienam pret otru. Filmu veidot iedvesmoja kāds traģisks notikums Sicīlijā, 1980. gadā, kad divi jauni puiši tika nogalināti savas homoseksualitātes dēļ. Pēc filmas seansa skatītājiem būs iespēja tiešsaistē tikties ar režisoru Džuzepi Fiorello.

Filma "Salūts" ("Stranizza d’amuri")
Filma "Salūts" ("Stranizza d’amuri")

Uzreiz pēc tam varēs noskatīties režisora Kosimo Gomesa komēdiju "Es un Spotijs" ("Io e Spotty", seanss pulksten 20.45). Pēc seansa tikšanās ar filmas režisoru.

Filma "Es un Spotijs" ("Io e Spotty")
Filma "Es un Spotijs" ("Io e Spotty")

Festivāla otrajā dienā, 14. decembrī pulksten 18.00, skatītājiem tiks demonstrēta režisora Gabriela Fabbro spēlfilma "Lielais Bolero" ("The Grand Bolero"). Žurnāls "MovieMaker" Fabbro ir nosaucis par vienu no populārākajiem itāļu scenāristiem, kura darbus vērts noskatīties. Viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "The Grand Bolero (2021)", kuru redzēsim festivāla programmā, bija viena no 2022. gada visvairāk godalgotajām Itālijas filmām un tika nominēta vairākām "David di Donatello" balvām, kas Itālijā ir līdzvērtīga "Oskara" balvai. Pēc filmas "Lielais Bolero" seansa būs iespēja tikties ar režisoru.

Filma "Lielais Bolero" ("The Grand Bolero")
Filma "Lielais Bolero" ("The Grand Bolero")

Seansā pulksten 20.30 būs skatāma režisora Dāvida Minellas komēdija "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" ("La Cena Perfetta"), kas stāsta par kādu labsirdīgu mafijas puisi, kurš vada restorānu, lai "atmazgātu" naudu, un jaunu šefpavāri, kura tiecas pēc pilnības. Kad viņi satiekas, viņi atklāj, ka abiem ir kopīga mīlestība pret ēdienu un sapnis iegūt "Michelin" zvaigzni. Pēc filmas seansa iespēja tikties ar režisoru tiešsaistē.

Filma "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" ("La Cena Perfetta")
Filma "Itāļu gardēžu kriminālstāsts" ("La Cena Perfetta")

Piektdiena, 15. decembris, tiks veltīta izglītībai: režisori Kosimo Gomezs, Monika Dugo un Gabriels Fabbro tiksies ar Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas studentiem.

Nedēļas nogalē, 16. decembrī pulksten 18.00, būs skatāma režisores Monikas Dugo debijas filma "Tāpat kā bruņurupuči" ("Come le Tartarughe"). Pēc seansa tikšanās ar filmas režisori. Savukārt seansā pulksten 20.30 būs iespēja redzēt režisora Korrado Serona komēdiju "Olimpijas ceļš" ("Acqua e Anice"), kas vēsta par kāda vecāka gadagājuma popdziedātāju Olimpiju, kas cieš no demences un kura kopā ar kādu jaunu meiteni dodas ceļojumā pie cilvēkiem, kuri viņu mīlēja, uz vietām, kas viņu padarīja par zvaigzni.

Festivāls noslēgsies 17. decembrī, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties režisores Karolīnas Kavalli pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu, komēdiju "Amanda" pulksten 18.00 (pēc seansa tikšanās ar filmas režisori tiešsaistē) un režisora Andrea di Stefano trilleri "Amores pēdējā nakts" ("L’ultima Notte d’Amore") pulksten 20.30.

Filma "Amores pēdējā nakts" ("L’ultima Notte d’Amore")
Filma "Amores pēdējā nakts" ("L’ultima Notte d’Amore")

Filmas tiek demonstrētas itāļu valodā, ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Filmas tiek demonstrētas ar Itālijas vēstniecības Latvijā un N.I.C.E. (New Italian Cinema Festival) atbalstu.

Par N.I.C.E.

Rīga ir kļuvusi par daļu no N.I.C.E. starptautiskā ceļojuma, jo festivāls katru gadu notiek daudzviet pasaulē. "N.I.C.E. festivāls šogad norisinās jau 33. reizi, un mēs ceram atkārtot panākumus, kas gūti šajās desmitgadēs. Vienmēr paturot prātā festivāla galveno mērķi, N.I.C.E. ir radījis pasākumu ciklu visā pasaulē, kas publiku iepazīstina ar jauno itāļu autorkino", komentēja Viviana Del Bianco, festivāla mākslinieciskā vadītāja.

2023. gadā N.I.C.E. savu ceļu sāka ASV ar pasākumiem Ņujorkā, Filadelfijā un Vašingtonā: festivāls savu kino gadu noslēgs Florencē, ar "Donatella Carmi Bartolozzi" balvas pasniegšanu, kad tiks paziņots šī gada festivāla uzvarētājs. N.I.C.E. darbības gados Itālijas Kultūras institūti un vēstniecības ir mudinājušas "aizvest" festivālu uz jaunām vietām, jaunām valstīm, un šobrīd festivāls notiek arī Dublinā, Rīgā, Dubaijā un Baku.

N.I.C.E. festivālu veido neliela komanda, kas aktīvi strādā pie tā, lai jaunais itāļu kino ir pazīstams un novērtēts visā pasaulē. Festivālu atbalsta Itālijas Kultūras ministrija, Florences pašvaldība, Toskānas reģions un "Rai Cinema".

"Starp 2023. gada atlasītajām programmas filmām ir gan pieredzējušu režisoru darbi, gan spilgtas debijas, apliecinot, ka, neskatoties uz pēdējo gadu grūtībām, itāļu režisori ir aktīvāki un motivētāki nekā jebkad agrāk," uzsvēra Viviana del Bianco.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti