Vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandē «Gadsimta garāko līgodziesmu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs "Gadsimta garāko līgodziesmu”, ko jau sesto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta pulksten 4.29 līdz saules rietam pulksten 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un pat kontinentiem.

Līgodziesmu šogad skandēs dalībnieki no Rīgas, Siguldas, Līgatnes, Salacgrīvas, Jērcēniem, Barkavas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Līvāniem, Aizkraukles, Baldones, Iecavas, Tērvetes, Brocēniem, Liepājas, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jaunpils, Jaunmārupes un no diasporas – Grācas Austrijā, Adelaidas Austrālijā, Sentvinsentas un Grenadīnām Dienvidamerikā.

21. jūnijā "Gadsimta garākās līgodziesmas” norise sāksies saullēktā pulksten 4.29, kad rīta agrumā radio ēterā izskanēs pirmās dziesmas, sagaidot garāko gada dienu.

Turpinājumā līgodziesma no austrumiem uz rietumiem vīsies cauri visai Latvijai un latviešu centriem Eiropā, Austrālijā un citviet pasaulē, ik pusstundu vai stundu uzkavēdamās katrā nākamajā vietā un 5–7 minūtes skanot tiešraidē Latvijas Radio 2 ēterā.

Saulrietā līgodziesma izskanēs pašā Rīgas sirdī, kur to Doma laukumā aizvadīs jauniešu kora "Balsis" koncerts. 

Dienas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2 ēterā, mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī lsm.lv.

Par katru kolektīvu plašāka informācija aplūkojama kartē ar līgodziesmas skanēšanas vietām un dziedātājiem:

Gadsimta garākā līgodziesma 2023

No 7. līdz 18. jūnijam līgošanas procesu ievadīja raidījumu cikls "Ielīgošana”, kurā notika sazināšanās ar "Gadsimta garākās līgodziesmas” dalībniekiem, izklāstīti latviskie līgošanas rituāli un tradīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti