Rīgas Hanzas dienās paredzēta daudzveidīga kultūras notikumu programma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā – no 19. līdz 22. augustam – risināsies 41. starptautiskās Hanzas dienas un Rīga savu vēsturisko piederību Hanzas savienībai atzīmēs ar mākslas un kultūras programmu “Kuģot gadsimtos”, kurā notiks Hanzas tirgus, varēs doties pastaigu maršrutos, iesaistīties virtuālā jauniešu programmā, vērot muzikālus notikumus, vides instalācijas un izstādes, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Kā skaidroja pašvaldībā, vēsturiski Rīga bija pilsēta, kas akceptēja brīvu tirdzniecību, tādēļ kļuva par vienu no nozīmīgākajām Hanzas pilsētām viduslaikos. Vairāk nekā 300 gadus Hanzas tirgotājus 400 pilsētās vienoja trīs vērtības – ūdens, pilsēta un brīvība. Godājot šīs vērtības un vienlaikus respektējot šodienas epidemioloģiskās piesardzības prasības,

Hanzas dienu programmā iekļauti vairāki pastaigu maršruti, tirgus, muzikāli notikumi, virtuāli pasākumi, jauniešu aktivitātes, vides instalācijas un izstādes.

Lai gan pandēmijas apstākļos ne visi Hanzas dienu mākslas un kultūras programmas notikumi būs vērojami klātienē, ikviens varēs sekot tiem līdzi attālināti tīmekļa vietnē www.rigahanza.lv vai vērot notikumus lielformāta ekrānos Doma laukumā, Brīvības laukumā un Vērmanes dārzā, kas vienlaikus kalpos arī kā Hanzas dienu virtuālie informācijas centri. Ekrānos varēs skatīt arī ārvalstu Hanzas pilsētu sagatavotos video sveicienus.

Hanzas dienu atklāšanas ceremonija ar Orķestra “Rīga” māksliniecisko sniegumu notiks 19. augustā, un ikvienam interesentam būs iespēja pasākumu verot tīmeklī, kā arī pilsētā izvietotajos lielformāta ekrānos.

20. augustā Rīgas Doma dārzā notiks koncertuzvedums “Kuģot gadsimtos”, kur galveno varoņu – Hanzas vērtību un metaforu lomās iejutīsies dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa, aktieris Artis Robežnieks, gleznotāja Kristīne Kutepova, horeogrāfe Egija Abaroviča, dzejnieks Toms Treibergs un Rīgas Pantomīmas dalībnieki Andra Apiņa vadībā. Koncertuzveduma radošajā komandā darbojas un uzvedumā piedalīsies arī mūziķi Raimonds Petrauskis, Oskars Petrauskis, Ernests Mediņš un Ieva Saliete. Koncertuzvedums būs skatāms Hanzas dienu tīmekļa vietnē un lielformāta ekrānos pilsētvidē.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā “HANSEartWORKS” mūzika mīsies ar īpaši radītu gaismas scenogrāfiju. Koncertā skanēs baroka meistaru mūzika vijolnieces Agneses Kanniņas, klavesīnistes Gertrudas Jerjomenko, tenora Anša Bētiņa, soprāna Žannas Marijas Leljevras, DJ Monsta un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā. Arī šo koncertu varēs vērot svētku tīmekļa vietnē un lielajos ekrānos.

Mūzika būs baudāma arī 21. augustā Ķīpsalas pludmales zonā koncertā “Muzikāls launags Daugavmalā”. Klausītāji varēs tikties ar Kristīni Prauliņu un grupu “The Soulful Crew”, apvienību “ZeMe” un Laumu Bērzu, grupu “Neaizmirstulītes”, Daumantu Kalniņu un “The Jokers”, kā arī Ralfu Eilandu.

21. un 22. augustā būs iespēja apmeklēt Hanzas tirgu un paviesoties vairākos tirgus plačos – Rātslaukumā, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pakājē, Bastejkalnā, Vērmanes dārzā un Esplanādē. Tirgū piedalīsies sešas Latvijas Hanzas pilsētas – Rīga, Limbaži, Kuldīga, Cēsis, Straupe, Koknese un Valmiera, tādējādi savienojot Hanzas tirgu vienotā veselumā.

Šajās dienās pilsētā būs apskatāmas arī vairākas izstādes. Rīgas mākslas telpā mākslinieki – Hanzas pilsētu pārstāvji īpaši – šim notikumam būs radījuši jaunus autordarbus, par vienojošu motīvu izvēloties tēmu “Hanzas jaunais zelts”. Izstādē piedalīsies 30 mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Vācijas un Zviedrijas, pārstāvot 20 Hanzas savienības pilsētas. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks izvietota otra izstādes daļa, kuru veidos glezniecības un grafikas mākslas darbi, kas tapuši klasiskās tehnikās un pieejās. Mākslu varēs sastapt arī 11. novembra krastmalas gājēju zonā, kur varēs apskatīt vides objektu ansambli “Hanzas Vektors Rīgā”, infografiku izstādi “Hanzas pilsētas”, kā arī Lībekas stendu izstādi “Ceļš uz godīgās tirdzniecības Hanzu”. Izstāde “Arheoloģiskas liecības par Hanzas tirdzniecību Rīgā” būs skatāma Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā.

Līdztekus koncertiem un izstādēm, būs iespēja iesaistīties interaktīvā pastaigu maršrutā “Hanzas liecības Rīgā” un vērot Hanzas dienu noslēguma ceremoniju.

Hanzas dienu notikumus papildinās arī “youthHansa” aktivitātes, kurās Rīga apvienos Hanzas savienības kultūrvēsturisko mantojumu un mūsdienu Hanzas savienības pilsētu izaicinājumus par tēmām klimata pārmaiņas, pilsētas un ūdens mijiedarbību, sabiedrības, tostarp jauniešu, iesaiste lēmumu pieņemšanā un pilsētas attīstībā. Programma tiks pilnībā īstenota tiešsaistē, aicinot pievienoties daudz lielāku jauniešu skaitu, nekā ierasts. Atzīmējot 41. starptautiskās Hanzas dienas, notiks arī vairāki starpinstitucionāli un starptautiski pasākumi.

41. starptautiskās Hanzas dienas atbalsta Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar galvaspilsētas kultūras iestādēm.

Hanzas dienu pasākumi kuplinās šogad galvaspilsētā notiekošo Rīgas vasaras kultūras programmu, kas risināsies līdztekus Hanzas dienas aktivitātēm. Hanzas dienu pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē www.rigahanza.lv.

Hanzas dienu pasākumi notiks saskaņā ar tobrīd spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, programmā iespējamas izmaiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti