Porziņģa Dalasas «Mavericks» krekls sasniedz «Dod pieci!» izsoles rekordu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Labdarības maratona “Dod pieci!” pēdējā dienā, 23. decembrī, sasniegts jauns šīgada “Dod pieci!” izsoles rekords – basketbolista Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks” komandas krekls ar autogrāfu nosolīts par 2600 eiro. Izsoles uzvarētājs – Filips.

Tikmēr Kaspara Rogas tēta Ulda Rogas akvarelis, kas kļuva slavens kā “Prāta vētras” 1997. gada albuma “Viss ir tieši tā, kā tu vēlies” noformējums, tika nosolīts par 2500 eiro, savukārt maratons Reikjavīkā ar Tomu Grēviņu tika nosolīts par 1033 eiro.

Jau vēstīts, ka lielāko summu izsolē iepriekš sasniedza “Pusnakts šovs tavā birojā” ar Jāni Skuteli un grupu “Dziļi violets”. Tas tika nosolīts par 2500 eiro. Labdarības maratona “Dod pieci!” pirmajā dienā noslēdzās basketbolista Rodiona Kuruca Bruklinas “Nets” krekla izsole. Krekls tika nosolīts par 1230 eiro. Savukārt otrajā dienā izsolē dārgākais pirkums bija hokejista Laura Dārziņa krekls, cimdi un parakstīta nūja. Šo komplektu izsoles uzvarētājs ieguva par 1400 eiro.

Izsoli rīkoja "Ziedot.lv" sadarbībā ar "Pērkam kopā", tā pieejama labdarības maratona mājaslapā. Visi ieņēmumi no labdarības izsoles tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti