Rīta Panorāma

Ko redzēt īsfilmu festivālā "2Annas"?

Rīta Panorāma

Lietuvas prezidents Nausēda bijis PSRS komunistiskās partijas biedrs

Intervija ar Rīgas domes Kultūras pārvaldes priekšnieci Baibu Šmiti

Koncerti, lustes, radošās darbnīcas – Rīgā Lieldienās gaidāma plaša pasākumu programma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Sagaidot Lieldienas, Rīga aicina ikvienu vērot dabas mošanos un pamanīt pirmos pavasara vēstnešus ne vien pilsētvides noformējumā, bet arī pilsētas kultūras pasākumu programmā – koncertos, Lieldienu lustēs un radošajās darbnīcās Lucavsalā, Mežaparkā un citviet galvaspilsētas apkaimēs, informēja pašvaldības pārstāvji.

"Sveicot pavasara ierašanos pilsētā, Rīgas pašvaldība radījusi gan atbilstošu noformējumu, gan arī sagatavojusi plašu pasākumu un notikumu programmu. Aicinu visus rīdziniekus un pilsētas viesus sagaidīt dabas mošanos kopā – piedaloties tematiskajās atrakcijās un spēlēs, kā arī baudot svētku koncertus un citas radošas aktivitātes!" uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Lieldienu lustes Lucavsalā un Mežaparkā

Lielākais Lieldienu pasākums gaidāms 9. aprīlī Lucavsalas atpūtas parkā, kur no pulksten 11.00 līdz pulksten 15.00  gan lieli, gan mazi rīdzinieki varēs baudīt folkloras kopu sniegumu, šūpoties, ripināt olas, darināt putnu būrīšus, piedalīties dažādās spēlēs, iziet "Olpratības ceļu" un ieturēt maltīti piknika zonā.

Pasākuma teritorijā skatuves zonā darbosies folkloras kopas "Teikas muzikanti", "Zeidi", Rīgas Danču klubs un postfolkloras grupa "Rikši". Pasākuma laikā būs gan tradicionālo rituālu norises, gan dziesmu un rotaļu mācīšanās, kā arī kopīga izdancošanās.

Radoši varēs izpausties olu krāsošanas darbnīcā, kur olas varēs ietīt dabīgos materiālos un uz vietas nokrāsot sīpolu mizu novārījumā. Ar svaigi krāsoto olu varēs piedalīties gan olu kaujās, gan ripināšanas sacensībās.

Latvijas Folkloras biedrība organizēs Lieldienu tradicionālo spēļu programmu – ripas sišanas spēli, podu dauzīšanu un citas.

Vides izglītības programma aicinās apmeklētājus iemēģināt roku putnu būrīšu meistarošanā, un ornitologs iepazīstinās ar ieteikumiem, kā pareizi putnu mājiņas izvietot dabā un kā tās pareizi tīrīt. Interesenti varēs piedalīties "Putnu viktorīnā" un saņemt dāvanas.

Apmeklētājiem būs iespējams iziet "Olpratības ceļu" un uzzināt dažādus faktus par olām un vistām.

Pasākuma teritorijā būs piknika zona, kur varēs ieturēt līdzi paņemto maltīti vai iegādāties ēdienus uz vietas.

Tāpat ikviens aicināts apmeklēt dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas pie Mežaparka Lielās estrādes no pulksten 14.00 līdz pulksten 17.00, kur notiks arī Lielo olu krāsošana.

Pirmajās Lieldienās tradicionālā Lieldienu svinēšana no pulksten 15.00 līdz pulksten 16.30 notiks arī Rīgas kultūras centrā "Iļģuciems".

Kas Lieldienās nešūpojas, tam vasarā odi miera neliks

Lieldienu laikā rīdzinieki aicināti ne tikai apmeklēt koncertus un Lieldienu pasākumus, bet arī izšūpoties. Šogad šūpoles 9. aprīlī un 10. aprīlī atradīsies septiņās vietās gan pilsētas centrā, gan apkaimēs – Lucavsalā, Doma laukumā, Līvu laukumā, kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā, pie Mežaparka Lielās estrādes ēkas, kā arī pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems".

Koncerti un citas radošās aktivitātes

Gaidot Lieldienas, ikviens aicināts apmeklēt kādu no plašā koncertu un citu pasākumu klāsta.

7. aprīlī pulksten 16.00 kultūras centrā "Mazā ģilde" notiks Lielās piektdienas koncerts "In Paradisum", kurā izskanēs vīru kamerkora "Logos" koncertprogramma, bet pulksten 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā varēs baudīt orķestra "Rīga" un Rīgas kamerkora "Ave Sol" sniegumu. Bezmaksas ielūgumi būs pieejami no 31. marta "Biļešu paradīzes" kasēs.

Klusajā sestdienā, 8. aprīlī, pulksten16.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks Lieldienu koncerts, kurā piedalīsies kontrtenors Sergejs Jēgers un koncertmeistare Ieva Šmite.

Pirmajās Lieldienās, 9. aprīlī pulksten 16.00 Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē notiks koncerts "Lustīgā Lieldienu saspēle", kurā piedalīsies "Teikas muzikanti" un Laimas Dimantas vadītā folkloras draugu kopa "Austra".

Vairāki koncerti notiks arī Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī. pulksten 12.00 VEF Kultūras pilī bērnu un jauniešu tautas deju ansamblis "Zelta sietiņš" uzstāsties koncertā "Saules pilni visi rīti", bet pulksten15 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks Lieldienu plaukstiņpolka ar orķestri "Rīga" un Daumantu Kalniņu. Bezmaksas ielūgumi būs pieejami "Biļešu paradīzes" kasēs no 3. aprīļa.

Kultūras centrā "Mazā ģilde" pulksten 16.00 notiks Otro Lieldienu koncerts "Kokles dziesma", kurā uzstāsies koklētāju ansambļi "Kokļu klubs", "Austriņa" un tenors Mārtiņš Zvīgulis, bet pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis.

Pulksten 14.00 kultūras centrā "Imanta" Lieldienu koncertā "Caur lieldienu saule nāca" uzstāsies postfolkloras grupa "Rikši", pulksten 17.00 kultūras centrā "Iļģuciems", piedaloties kamerkorim "Muklājs" un draugiem, notiks pavasara koru mūzikas koncerts, savukārt pulksten 18.00 koncertzālē "Ave Sol" būs baudāms koncerts "Pavasara jausma", kurā piedalīsies Rīgas kamerkoris "Ave Sol", pianiste Agnese Egliņa un ērģelnieks Jānis Pelše, kā arī diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis.

Rīgas Porcelāna muzejs 7. un 8. aprīlī aicina uz radošo darbnīcu "Lieldienas".

Cilvēka un dabas mošanās

Šogad rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti svinēt pavasari, akcentējot cilvēka un dabas mošanās procesus. Pēc tumšās ziemas, saulei lēnām sākot savu uzvaras gājienu, plaukst ne tikai daba, bet arī cilvēki un līdz ar tiem – pašvaldības kultūras pasākumu piedāvājums Rīgā.

Pilsētvides plakātos izvietotie attēli ar pirmajiem pavasara vēstnešiem – sniegpulkstenītēm, krokusiem un tulpēm – jau rotā pilsētas stendus un afišu stabus; apmeklētājus gaida arī īpaši rotātas svētku norišu vietas – plakātos redzamie pavasara ziedi telpiskā veidolā uzplaukuši Bastejkalna sniegotajā zālienā, Vērmanes dārzā, Līvu laukumā, iepretim Mežaparka Lielās estrādes ēkas ieejai, kultūras pils "Ziemeļblāzma" zaļajā zonā un pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems". Šīs dekorācijas tiks eksponētas līdz 21. aprīlim.

Līdzīgi kā pērn, Doma laukumā rīdziniekus un pilsētas viesus šogad priecē vides objektu grupa "Saules dzirnas". Tāpat galvaspilsētā dažādās apkaimēs pie maģistrālo ielu krustojumiem izvietoti seši izgaismoti vides objekti "Saules birzis".

Pavasaris tiek modināts arī Lucavsalā, kur kokus rotā 120 krāsaini putni, bet tālāk atpūtas zonā aplūkojama krāšņa vides objektu grupa "Mājup ziedos".

Savukārt pie Rīgas kultūras un atpūtas centra "Imanta" apskatāma Lieldienām veltīta interaktīva mūzikas instrumentu instalācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti