Kultūras ziņas

Rīgas cirks atgriežas vēsturiskajā namā

Kultūras ziņas

Surdo tulkojums. Kultūras ziņas

Dziesmu un deju svētku biļetes būs par 30% dārgākas

Dziesmu un deju svētku pasākumu biļetes maksās no 7 līdz 100 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

2023. gada Dziesmu un deju svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti, no kuriem vismaz viena trešdaļa būs maksas. Plānots, ka biļešu cenas uz pasākumiem būs amplitūdā no 7 līdz 100 eiro, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki (turpmāk – Svētki) notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150-gade. Plānots, ka tajos piedalīsies līdz 40 000 dalībnieku, to apmeklētāju skaits pārsniegs pusmiljonu. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti, no tiem vismaz viena trešdaļa būs maksas.

Plānots, ka biļešu cenas uz Svētku pasākumiem būs amplitūdā no 7 līdz 100 eiro: Garīgās mūzikas koncerta biļešu cenas būs no 15 līdz 35 eiro,  tautas lietišķās mākslas izstādes – 7 eiro. Gājiena laikā sēdvietas skatītāju tribīnēs maksās 20 eiro, deju lielkoncerta "Balts" biļetes no 20 līdz 70 eiro, diriģentu kora koncerta "Diriģents" – no 15 līdz 30 eiro, kokļu mūzikas nakts koncerta "Gaismas dārzs" – no 12 līdz 20 eiro, kokļu mūzikas nakts koncerta "Nakts dziesma" – no 12 līdz 20 eiro, mazākumtautību kolektīvu koncerta "Saules dziesmu audeklā" – no 15 līdz 30 eiro, vokāli simfoniskās mūzikas koncerta "Šūpulis" – no 20 līdz 90 eiro, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncerta "Skaņu portreti" – no 15 līdz 25 eiro, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta "Dievs. Daba. Cilvēks" – no 15 līdz  25 eiro, latviešu tautastērpu skates "Mēnesnīcā" – no 15 līdz 25 eiro, pūtēju orķestru koncerta "Laiks iet pāri" un Zaļumballes biļetes – 10 eiro, koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" ģenerālmēģinājuma – no 15 līdz 40 eiro, koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" – no 15 līdz 80 eiro, kokļu mūzikas lielkoncerta "Laika upe" – no 15 līdz 25 eiro, tautas mūzikas koncerta "Trejdeviņi spēlmanīši" – no 15 līdz 30 eiro, deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" – no 20 līdz 100 eiro, bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerta "Es vēlos sev ko pastāstīt" – no 7 līdz 12 eiro, Noslēguma koncerta "Kopā augšup" ģenerālmēģinājuma – no 15 līdz 45 eiro, Noslēguma koncerta "Kopā augšup" – no 20 līdz 100 eiro un sadziedāšanās nakts biļetes – 10 eiro.  Svētku biļešu cenrādi vēl apstiprinās Ministru kabinets.

Paredzēts, ka 10% atlaide tiks piemērota Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot atbilstošu apliecību, un politiski represētajām personām, uzrādot atbilstošu apliecību.

Biļetes varēs iegādāties gan kasēs, gan internetā.

Šobrīd notiek iepirkums par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojuma sniegšanu.

Biļetes uz pasākumiem sāks tirgot pakāpeniski, nevis uz visiem svētku maksas pasākumiem vienā dienā. Plānots, ka biļešu tirdzniecība sāksies 2023. gada martā. 

Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes.

Ielūgumu un iepriekšējo rezervāciju politiku regulēs Svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – "XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku biļešu rezervēšanas un ielūgumu izsniegšanas noteikumi". Saskaņā ar nolikumu darbojas biļešu rezervācijas un ielūgumu komisija (LNKC, KM, LPS, UNESCO, Dziesmu un deju svētku biedrība, Rīgas pašvaldība). Komisijas pienākumi ir apstiprināt ielūdzamo Svētku viesu grupu sarakstu, noteikt un apstiprināt svētku biļešu iepriekšējās rezervēšanas apjomus, izskatīt rīkotājam iesniegtos biļešu iepriekšējās rezervēšanas pieprasījumus.

Saskaņā ar komisijas priekšlikumiem ielūgumus uz Svētku norisēm varēs piedāvāt tikai valsts trim augstākajām amatpersonām – Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam, Ministru prezidentam, kā arī bijušajiem valsts prezidentiem, Dziesmu un deju svētku padomes locekļiem, Dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas locekļiem, Dziesmu un deju svētku goda viesiem – Kultūras ministrijas Izcilības balvas ieguvējiem, rīkotāja ārvalstu sadarbības organizācijām un Dziesmu svētku satura veidotājiem – Svētku māksliniecisko programmu veidotājiem, radošajām komandām, tautas mākslas nozaru pārstāvjiem saskaņā ar rīkotāja nozaru konsultatīvo padomju lēmumiem.

Plānots, ka ielūgumu  skaits būs mazāks par 2% no kopējā biļešu daudzuma.

Svētku dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt atklāšanas koncertu, tautas lietišķās mākslas izstādi, pūtēju orķestru lielkoncertu un zaļumballi, koru lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš" un tā ģenerālmēģinājumu (stāvvietās), noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu (stāvvietās), savukārt informācija par iespēju dalībniekiem apmeklēt noslēguma koncertu "Kopā augšup" (stāvvietās) un deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" caurlaides mēģinājumu tiks precizēta tuvākajā laikā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dziesmu un deju svētku padomes sēdē 30. novembrī notika diskusija par iespēju 40 000 dalībniekiem iegādāties biļetes uz Svētku pasākumiem iepriekšējā rezervācijā. Ņemot vērā šī modeļa potenciālos riskus, nolemts, ka šo jautājumu skatīs nākamajā padomes sēdē. Biļetes iepriekšējā rezervācijā tiks piedāvāts iegādāties Svētku sagatavošanas un realizācijas procesā tieši iesaistītajām institūcijām Latvijā un Svētku procesa uzturētājiem ārvalstīs (rīkotājs, Latvijas Pašvaldību savienība, pašvaldība, trešie dibinātāji, Kultūras ministrija, Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Eiropas Latviešu apvienība), Svētku māksliniecisko programmu veidotājiem, radošajām komandām, valsts oficiālajām ārvalstu delegācijām (Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Republikas Saeima, Kultūras ministrija, Ārlietu ministrija, UNESCO), ministru kabineta locekļiem, Saeimas deputātiem, Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos un Svētku rīkošanā iesaistītajiem sadarbības partneriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti