Aicina uz koncertu, kurā atskaņos Gido Kokara Dziesmu svētku mantojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

20. oktobrī 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koncerts "Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts", kas būs skats uz Maestro veidoto šī koncerta ideālo programmu, informēja Dziesmu svētku biedrības pārstāvji.

Pērn, ieskandinot Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus, notika Maestro veidotais Dziesmu svētku Atklāšanas koncerts, kas guva ārkārtīgi lielu atsaucību gan no dalībnieku, gan koncerta apmeklētāju puses.  

Maestro atstātajās piezīmēs četru gadu laikā tapusi izlolota, līdz “ideālam” izstrādāta dziesmu izlase. Ar nerimstošu enerģiju Gido Kokars veidojis Mežaparka estrādei piemērotu Dziesmu svētku noslēguma koncerta programmu, pievēršot uzmanību vissmalkākajām detaļām un atstājot norādes par vēlamo atskaņotājmākslinieku sastāvu, muzikālā materiāla māksliniecisko interpretāciju u.c.

‘’Dziesmu svētki ir sakrāls rituāls, kas izdzīvojis un veidojies cauri laikiem’’ –  šo vienkāršo un ietilpīgo rindu rakstījis Gido Kokars, kurš pats iemieso Dziesmu svētkus, to tradīciju, vēsturi un ilgtspēju. 1938. gadā, pēdējos pirmās brīvvalsts svētkos bijis dziedātājs tenoru grupā, 1948. gadā  jau diriģenta godā, izejot cauri laikmeta griežiem līdz pat šodienai. 

Viņa cienījamais vecums, gaišā galva un nebeidzamā mīlestība pret dziesmu un Dziesmu svētkiem, uzticēšanās mūsu profesionālai varēšanai ir motivācija īstenot šo koncertu. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Ints Teterovskis, režisors Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. 

Koncerta dalībnieki – jauniešu koris "Balsis", "Jasmīnas koris", Nacionālo bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets “N[ex]t move” un citi. 

Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir Gido Kokara radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti. 

Koncerta organizatori – Dziesmu svētku biedrība, Rīgas kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, "Iedvesmas fonds" un mūzikas un mākslas attīstības fonds "Balsis". Koncerta sagatavošanas un realizācijas atbalstītāji – Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Rīgas dome, Latvijas Universitātes studentu klubs "Juventus", SIA "Rīgas karte" un izdevniecība "Musica Baltica". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti