Kultūras ziņas

Elmāra Seņkova iestudējums "Zēns" Nacionālajā teātrī

Kultūras ziņas

Kuldīgā atklās izstādi "Nakts tinte"

Kaislības ap Okupācijas muzeju nerimst!

Rīgas pilsētas arhitekts atliek atzinumu par Okupācijas muzeja piebūves projektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs atzinumu par Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projektu 15.janvārī nesniegs, pagarinot tā sagatavošanas laiku, pavēstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Gvido Princis pauda neizpratni par Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētāja Valtera Nollendorfa Rīgas Vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē, kas norisinājās 13.janvārī, publiski pausto, ka muzeja ēkas piebūves uzlabošanas risinājumi, kas 6.janvārī tika prezentēti Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijā, neatbilst piebūves autora Gunāra Birkerta koncepcijai.

"Tas ir negaidīts pavērsiens, kas faktiski aptur objektīva un pamatota Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinuma sagatavošanu," skaidroja Princis. Viņš norādīja, ka Nollendorfs pats personīgi piedalījās gan publiskajā diskusijā, kas norisinājās 14.decembrī, gan 6.janvārī notikušajā Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas sēdē, kur iebildes un komentārus nepauda. "Šis paziņojums būtiski diskreditē trauslo sadarbību (arhitektūras veidošanas procesu) un argumentu konsolidācijas procesu, kura mērķis ir projekta īstenošana, saglabājot objekta esošo kultūrvēsturisko vērtību un mazinot objekta neiederību Vecrīgas ansamblī," norādīja Princis.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs ir pieņēmis lēmumu pagarināt atzinuma sagatavošanas laiku, lai noskaidrotu radušos situāciju - uzzinātu, kas ir prezentēto projekta uzlabojumu autors un vai pasūtītājs tos virza kā potenciāli īstenojamus un Birkerta koncepcijai atbilstošus arhitektūras risinājumus.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas arhitekts savu atkārtoto atzinumu par muzeja piebūves projektu plānoja sniegt līdz 15.janvārim, lai iekļautos termiņā līdz 25.janvārim, līdz kuram Rīgas pilsētas būvvalde var piešķirt būvatļauju darba sākšanai.

6.janvārī notikušajā Rīgas pilsētas arhitektu kolēģijas sēdē vēl netika panākta vienošanās par atbalstu projektam. Vienlaikus vairums arhitektu pozitīvi vērtēja panāktās izmaiņas.

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija iepriekš būvvaldei ieteica neatbalstīt muzeja rekonstrukcijas projektu, bet pēc publiskās diskusijas, kura norisinājās 14 decembrī, Rīgas pilsētas arhitekts Princis pauda, ka ir cerība atbalstīt muzeja piebūves projektu. Viņš norādīja, ka ir patīkami pārsteigts par projekta autoru ieklausīšanos kritikā, jo autori mēģinājuši iespēju robežās ievērot ēkai paredzēto būvlaidi, kā arī samazinājuši piebūves arhitektūras mākslinieciskā risinājuma - baltās granīta apdares - īpatsvaru kopējā objekta risinājumā. Princis gan vēloties, lai vēsturiskā muzeja ēka tiktu vēl vairāk saglabāta.

Kā ziņots, 20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli KM ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Birkerta iecerēto piebūvi "Nākotnes nams", jo tā sabojāšot ēkas izskatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti