Pasniegtas Rīgas pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Otrdien, 4. februārī, svinīgā pasākumā Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pasniedza pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem – arhitektūras sasniegumu skates “2019. gada balva Rīgas arhitektūrā” apbalvoto objektu autoriem, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Vienlaikus tika atklāta arī skatē atzīmēto būvju lielformāta fotogrāfiju izstāde, kas līdz 28. februārim būs publiski apskatāma Rīgas Rātsnama 2. stāva foajē.

Pašvaldības atzinības tika pasniegtas:

  • arhitektam Ventim Didrihsonam un ainavu arhitektei Helēnai Gūtmanei par līdzsvaru starp privāto un publisko ārtelpu, radot ekskluzīvu un inovatīvu daudzdzīvokļu ēku Kuģu ielā 28,
  • arhitektiem Viktoram Valgumam, Viktoram Valgumam junioram un Kasparam Dortānam par arhitektūras kvalitātes ienešanu Rīgas centra perifērijā un ieguldījumu bijušās rūpniecības teritorijas revitalizācijā, radot biroju ēku Pērnavas ielā 83,
  • arhitektiem Uģim Zāberam un Līgai Saulespurēnai par jaunas mākslinieciskās kvalitātes ienešanu Rīgas centra perifērijā, radot daudzdzīvokļu ēku A. Čaka ielā 134,
  • arhitektiem Jānim Rinkēvičam un Elīnai Znotēnai par atbildīgu un kvalitatīvu ieguldījumu Rīgas vēsturiskā īres dzīvojamā fonda atjaunošanā Tallinas ielā 65.

“Ir prieks redzēt darbus, kuros jūtams radīšanas prieks un uzdrīkstēšanās. Tas nav vienkāršs process – radīt kaut ko jaunu, sabalansējot pasūtītāja intereses un arhitekta ieceres.

Un tieši šādā diskusijā rodas darbi, kurus ar gandarījumu varēsim vērot daudzus gadu desmitus,” svinīgajā pasākumā sacīja Radzevičs.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā tika atklāta skatē "Gada balva Rīgas arhitektūrā" atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde. Ekspozīciju veido lielizmēra izdrukas brīvstāvošos statīvos. Šī gada izstādes ciklā iekļautas laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2019. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti. Izstāde līdz 28. februārim būs publiski apskatāma Rīgas Rātsnama 2. stāva foajē, bet pēc tam tā būs interesentiem pieejama dažādās publiskās vietās Rīgā.

2019. gada balva Rīgas arhitektūrā tika pasniegta aizvadītā gada 7. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā. Tā “Par līdzsvaru starp privāto un publisko ārtelpu ekskluzīvā un inovatīvā mājokļu projektā” tika piešķirta daudzdzīvokļu ēkai Kuģu ielā 28 un tās autoriem: Ventim Didrihsonam, Kasparam Laugam, Ivo Kalvelim, Līvai Bankai, Alisei Jēkabsonei, projekta vadītājam Andrim Gudiņam, ainavu arhitektiem Helēnai Gūtmanei, Mārim Bušam un ainavu tehniķe Rutai Tobiesai. Papildus gada balvai Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra arī 10 atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona, bet vērtē neatkarīga, kompetenta un profesionāla žūrija.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, kopš 2006. gada tiek organizēta jaunāko objektu skate. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti