Dienas ziņas

Pārmaiņas Rēzeknes dzīvnieku patversmē

Dienas ziņas

Mediju rīcībā nonāk PVO ziņojums par Covid-19 izcelsmi

Ventspilī veidojas radošais kvartāls

Ventspilī jaunieši aicina ikvienu piedalīties radošā kvartāla izveidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jauniešu grupa, kas līdz šim mācījusies Ventspils Augstskolas Ekonomikas fakultātē, Covid-19 ierobežojumu laikā nolēmusi uzsākt drosmīgu projektu Ventspils vecpilsētā. Pusgada laikā ir izveidoti visi priekšnoteikumi, lai atceļot Covid-19 dēļ valstī noteikto ārkārtējo situāciju, Ventspilī vārtus vērtu radošais kvartāls, kuram vēl gan nav nosaukuma, bet ikviens aicināts to piedāvāt.

Ventspilī top vieta radošiem cilvēkiem. Tas nav pašvaldības projekts, nav Eiropas fondu dotācijas, nav arī mecenātu. Projekts būs jaunu ventspilnieku izlolots radošs kvartāls, kura tapšanā piedalīties aicināts ikviens.

Radošā kvartāla veidotāja Justīne Širina raksturoja kvartāla tapšanu: “Mēs labprāt šeit uzņemtu rezidentus, piemēram, kādu kafejnīcu, mākslinieku darbnīcas, vēl varbūt kaut ko tādu, kas mums nenāk prātā. Šeit ir tāda forša kopējā ekosistēma, kur notiek uzņēmējdarbība, inovācijas, atpūta un viss tā organiski saiet kopā.”

Vairāki Ventspils Augstskolas studenti, no kuriem vien divi ir ventspilnieki, šobrīd atraduši atbilstošu vietu, lai šeit taptu “koprades” telpa, improvizāciju skatuve, omulīga kafejnīca un darba telpas kādam, kam galva pilna ideju

“Es gribu Ventspilī vietu, uz kuru man būs patīkami atnākt atpūsties. Tur es gribētu skatuvīti un es gribētu spēlēt mūziku,” sacīja mūziķis Oskars Uhaņs. 

Šie jaunieši Ventspils Augstskolā studē uzņēmējdarbību, tāpēc paralēli citu radošo kvartālu izpētei, tiek arī rēķināts ekonomiskais efekts.

Studenti ir pārliecināti, ka kvartāls būs magnēts visiem, jo vēl brīdī, kad naudas nav, iniciatīvai ir liels ventspilnieku atbalsts. 

Pagaidām nodibināta biedrība ar nosaukumu “Biedrībašmiedrība” un domubiedri reģistrējušies Biznesa inkubatorā

Radošā kvartāla veidotājs Edmunds Zālītis atzina: “Ziniet, es no sākuma biju nedaudz skeptisks par saviem kolēģiem. Mēs, pirmkārt, esam studenti. Otrkārt, es neesmu pats no Ventspils. Es, goda vārds, negaidīju, ka mēs būsim jau tik tālu.”

“Es domāju, ka Ventspils ļoti ilgi nav piedzīvojusi tādu “koprades” produktu, kur jau pašā, pašā izskaņā tiek aicināti cilvēki darboties kopā, palīdzēt iesaistīties  un sniegt savas idejas,” sacīja kvartāla veidotājs Daniels Rogulis.

Jaunieši ir apņēmības pilni realizēt savus mērķus. Daži no studentiem Rīgu samainījuši pret Ventspili, uzskatot to par perspektīvāku vietu ideju realizācijai. Covid-19 dēļ ārkārtējā situāciju nav ietekmējusi jauniešu vēlmi par kvartāla izveidi. 

Darbu šeit vēl ir daudz, bet jaunieši turpina strādāt pie teritorijas sakopšanas. Tāpat studenti šobrīd ir izsludinājuši konkursu par Ventspils jaunās kultūrvietas  nosaukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti