4. studija

4. studija

4. studija

Cik ilgi pastāvēs "melnais punkts" Lielvārdes un Biķernieku ielas krustojumā?

Kāpēc no veikalu plauktiem pēkšņi pazuduši cūku tauki?

Kāpēc no veikalu plauktiem pazuduši cūku tauki?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Valsts svētku mēnesī noteikti galdā tiks celti īsteni latviski ēdieni. Un, kas gan kādreiz bijusi senlatvieša virtuve bez cūku taukiem? Bet, izrādās, mūsdienās šādu, mūsu senčiem tik ierastu pārtikas produktu nemaz tik vienkārši vairs nav iespējams iegādāties.

Cūku tauki senlatvieša virtuvē bija neaizstājams pārtikas produkts, kuros visbiežāk cepa. Bet ļaudis runā, ka tie vairs neesot veikalu plauktos atrodam. Tādēļ Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija" nolēma to pārbaudīt.

"4.studija" apskatīja divu gana lielu galvaspilsētas pārtikas veikalu plauktus – tur bija atrodami dažādi speķa veidi, bet ne miņas no cūku taukiem. Bet, kur tie pazuduši? LTV raidījums ar šo jautājumu vērsās pie diviem ražotājiem, kas šo pārtikas produktu līdz šim ir piedāvājuši.  

SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" pārstāve LTV raidījumam atzina, ka uzņēmums pirms aptuveni pusgada pārtrauca cūku tauku ražošanu, jo tas esot laikietilpīgs process un patērētājs nav gatavs maksāt augstu cenu par šo produktu.

"Pagājušajā gadā kāpa izejvielas cena, un bija moments, kad mēs jutām, ka patērētājs nav gatavs maksāt tik dārgi, cik īstenībā mums izmaksā šī produkta ražošana.

Tāpēc arī bija pieņemts lēmums [par ražošanas pārtraukšanu]. Sapratām, ka tas nebija mūsu stratēģiskais produkts, mūsu atpazīstamākais produkts, kas bija visos lielveikalos," teica "Rēzeknes gaļas kombināta" pārstāve.

Tomēr Rēzeknes uzņēmumā nav kategoriski un atzina, ka nākotnē, iespējams, produktu varētu atkal atsākt ražot. Tikmēr Jelgavas novada "Gaļas pārstrādes uzņēmumā "Nākotne"" cūku tauki vēl top.

"Mums tirdzniecībā tas ir. Mēs jau piedāvājam praktiski visiem klientiem šo produktu, un tie, kas vēlas, tie arī iegādājas no mums. Tajos veikalos, kuri izvēlas šos produktus no mums iegādāties," stāstīja SIA "Gaļas pārstrādes uzņēmums "Nākotne"" mārketinga vadītāja Kristīne Zūpa-Rasimāviča.

Tātad Latvijā tomēr pa kādam veikalam ir, kur cūku taukus iespējams iegādāt. Rīgā tie gan atrodami tikai atsevišķos veikalos. Savukārt interneta veikalā tos varot pat iegādāties ar piegādi uz jebkuru vietu Latvijā.

"4. studija" secināja – nav tā, ka cūku tauki no tirdzniecības aprites būtu pazuduši pavisam, bet tie tikai rūpīgāk jāpameklē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti