Dienas ziņas

Līdaku nārsta laikā maluzvejniecība mazinās

Dienas ziņas

Zibakcija Kuldīgā "Vimbas lec"

Lieldienu ēdienu receptes no paaudzes paaudzē

«Īstās latvju saimnieces» uzvarētājas ģimenē Lieldienu ēdienu receptes nodotas no paaudzes paaudzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krāslavas novada zemnieku saimniecības un zirgu sētas “Klajumi” saimniece Ilze Stabulniece, kura uzvarēja LTV kulinārijas šova “Īstās latvju saimnieces” trešās sezonas raidījumu ciklā, lielu daļu recepšu mantojusi no paaudzes paaudzē. Pateicoties tam saimniecība iekļauta biedrībā “Latgales kulinārā mantojuma centrs”. Lieldienu svētkus gaidot, Ilze tradicionālo Latgales ēdienu pagatavošanas prasmes nodod saviem dēliem.

Myusu saimī tai ir īrosts – par asins desu putraimu pildīšanu resnajās, nevis tievajās zarnās un citu tradicionālo ēdienu gatavošanu un likšanu Lieldienu svētku galdā saka “Klajumu” saimniece.

Krāslavas novada Kaplavas pagastā viņas dzimta saimnieko jau vairāk nekā 100 gadus. Galvenais darbības virziens ir zirgkopība un tūrisma attīstība. Ikdienas ritms ir darbiem piepildīts, bet Lieldienas gaidot, ģimene laiku pavada kopā. Ilze saviem dēliem – Reinim un Naurim – māca tradīcijas, kas ģimenē saglabātas jau vairāku paaudžu garumā.

“Olas ripinām pa trasīti, uztaisītu no dēlīšiem” stāsta Reinis. Ģimene uz Lieldienām arī krāso olas ar dabīgiem materiāliem – sīpoliem, bietēm, liekot klāt lapiņas un skujiņas.

Viss, kas nācis no dabas, tās enerģija un latgaliešiem raksturīgais strādīgums, viesmīlība un sirsnība palīdzēja Ilzei gūt uzvaru šovā “Īstās latvju saimnieces”. Arī ciemiņi, kas kopā sanākuši “Klajumu” mājās, atzinīgi vērtē Ilzes panākumus un bagātīgi klāto galdu. Blakus asins desām pagatavotas zivju kotletes, biezpiena pīrāgs un citi gardumi.

“Īsta saimniece dzīvo pa īstam. Mīl pa īstam. Strādā stipri. Un viņa māk visus darbus: sākot no siena pļaušanas ar izkapti un beidzot ar kartupeļu mizošanu un bērnu auklēšanu,” saka Ilze Stabulniece.

Lieldienās Stabulnieku ģimene citiem vēl stipru veselību, izturību un galvenais – patriotismu – mīlestību pret savu senču zemi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti