Smeķīgas, sātīgas un košas. Raidījuma «Īstās latvju saimnieces» receptes vienuviet

Ar zemgalietes Sandras Icakas uzvaru šonedēļ noslēdzās Latvijas Televīzijas raidījuma "Īstās latvju saimnieces" astotā sezona. LSM.lv apkopoja visu saimnieču galdā celto ēdienu receptes vienuviet. Lasi un smelies idejas viesību galdiem!

Aizvadītās sezonas saimniecēm jau bija iegūta sava unikālā pieredze raidījumā, jo viņas reiz raidījumā piedalījušās. Ēdienu arī šosezon bijis daudz, tostarp krietni neparasti, piemēram, štovēti pildīti gurķi un kaltētu lestu (bušu) zupa.

Silvija Čurkste (Raidījuma epizode)

Silvija Čurkste
Silvija Čurkste

Šiverīgo Silviju Čurksti skatītāji iepazina raidījuma trešajā sezonā. Silvija saimnieko Aronas pagasta "Lielajos Kupros", vīra Gunāra dzimtas mājās, kas aizvadīto sešu gadu laikā ir mainījušās līdz nepazīšanai un kļuvušas arī par meitas Lailas ģimenes mājām. Ilgus gadus Silvija bija Aronas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" vadītāja, taču šovasar bērnudārzu skāra reformas un Silvijas amats tika likvidēts, tāpēc tagad viņa savu dzīvi saista tikai un vienīgi ar "Lielajiem Kupriem" – brīvdienu māju meža ielokā.

Silvijas Čurkstes receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Iveta Celkarte (Raidījuma epizode)

Iveta Celkarte
Iveta Celkarte

Atraktīvā Iveta Celkarte ir septītās sezonas dalībniece, zvejnieka sieva, divu meitu mamma un Bērzciema zvejnieku sētas "Dieniņas" saimniece. "Dieniņās" kūpina un pārdod pašu ķertās zivis, klāj zivju ēdienu galdus, izklaidē viesus ar stāstiem par dzimtas un Bērzciema vēsturi, tāpat arī tur godā zvejnieku arodu. Iveta viesus vienmēr uzrunā tāmnieku mēlē, sagaida, uzsējusi kādu no savas kolekcijas priekšautiem, un nevienu ciemiņu nelaiž prom ar tukšu vēderu.

Ivetas Celkartes receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Brigita Puriņa (Raidījuma epizode)

Brigita Puriņa
Brigita Puriņa

Elegantā Brigita Puriņa ir raidījuma piektās sezonas uzvarētāja. Saimnieko Straupes "Rūjās" un Straupes lauku labumu tirdziņa kafejnīcā Straupes Zirgu pastā. Vienlaikus viņa aizraujas ar gastronomijas vēsturi un ēšanas kultūru, kolekcionē senus traukus, virtuves piederumus un recepšu grāmatas.

Brigitas Puriņas receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Faimja Turlaja (Raidījuma epizode)

Faimja Turlaja
Faimja Turlaja

Tatāriete Faimja Turlaja pārstāv ceturto sezonu, kad raidījumā "Īstās Latvijas saimnieces" piedalījās septiņas cittautietes. Faimja kopā ar vīru Arvīdu, īstenu latgalieti, jau vairāk nekā 20 gadus saimnieko Arendoles muižā. Kamēr Arvīds paša spēkiem pamazām atjauno muižas ēku, Faimja gādā par to, lai viesi ar pilnu krūti varētu izbaudīt vēsturisko vidi un lauku gaisotni un lai ikviens ciemiņš te justos aprūpēts, paēdis un atpūties.

Faimjas Turlajas receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Vija Kudiņa (Raidījuma epizode)

Vija Kudiņa
Vija Kudiņa

Mutīgā Vija Kudiņa ir Latvijā labi zināma maizes cepēja no Aglonas, kuru raidījuma "Īstās latvju saimnieces" skatītāji iepazina otrajā sezonā. Vija ir kompānijas dvēsele, kurai pēc trāpīga vārda kabatā nav jāmeklē. Kaut arī ikdiena lielākoties paiet maizes ceptuvē vai sarunās ar Maizes muzeja apmeklētājiem, Vija gatavo arī senos latgaļu ēdienus, klāj godu galdus un cienā viesus ar īstiem latgaļu kulinārā mantojuma gardumiem.

Vijas Kudiņas receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Sandra Icaka (Raidījuma epizode)

Sandra Icaka
Sandra Icaka

Sirsnīgā Sandra Icaka saimnieko Bauskas novada piemājas saimniecībā "Padegas", kur audzē rabarberus, melones, arbūzus, smiltsērkšķus un vēl daudz ko citu. Vaicāta, kas mainījies dzīvē kopš 2021. gada, kad Sandra kļuva par raidījuma "Īstās latvju saimnieces" sestās sezonas dalībnieci, viņa izceļ divus notikumus – pasaulē nākusi mazmeitiņa Ilzīte un gūta neaizmirstama pieredze Mājas kafejnīcu dienās.

Sandras Icakas receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

Ilze Briede (Raidījuma epizode)

Ilze Briede
Ilze Briede

Smaidīgā Ilze Briede, raidījuma "Īstās latvju saimnieces" pati pirmā dalībniece, ir maizes cepēja un godu saimniece. Kopš 2015. gada, kad pie skatītājiem nonāca raidījuma pirmā sezona, Ilzes dzīve ir apmetusi pamatīgu kūleni – no Blomes "Donām" viņa ir pārcēlusies uz Brantu muižu, kur saimnieko kopā ar dzīvesdraugu Nauri. Muižā kā pirmo Ilze izbūvēja maizes krāsni un malkas plīti, lai arī te varētu cept maizi un gatavot latviskus ēdienus, ar ko cienāt gan gaidītus, gan nejaušus ciemiņus.

Ilzes Briedes receptes

Atgriezties uz sākumu ▲

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti