Nogaršo ar Pieci

Nogaršo ar Pieci. Kā ēst taupīgi un garšīgi

Nogaršo ar Pieci

Nogaršo ar Pieci. Klājam svētku galdu!

Nogaršo ar Pieci. Ķirbis? Nē, kāposts!

Pavāra ieteikumi kāpostu skābēšanai – nodarbe visai ģimenei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja vēlies pamēģināt kāpostu skābēšanu, ar vienu kāpostu nebūs gana, jāsāk ar kārtīgu daudzumu – 10 kilogramiem, uzskata pavārs Renārs Purmalis. Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci" viņš dalījās ar saviem ieteikumiem kāpostu skābēšanā, kurā vislabāk iesaistīt visu ģimeni.

Nepieciešams:

  • 10 kilogrami svaigu kāpostu
  • 200 grami sāls
  • 25 grami ķimeņu (var aizstāt arī ar kumīnu vai melnajiem pipariem)
  • burkāni, āboli, bietes, dzērvenes (pēc izvēles)

Pagatavošana:

Vispirms jāsarīvē kāposti. Jāizvēlas tāda rīve, lai kāpostu gabaliņi ir plāni, bet gareni. Visvienkāršāk un ātrāk ir to panākt ar seno laiku metodēm, izmantojot ēveli, jo elektriskais virtuves kombains, visticamāk, kāpostus sasmalcinās pārāk mazos gabaliņos. Rīvēt var arī kāposta kacenu (stumbru), kas satur vēl vairāk C vitamīnanekā pats kāposts.

Sarīvētos kāpostus liek mucā, tai apakšā izklājot veselas lapas. Kāpostus liek pa slāņiem – uz kāpostiem uzber sāli, ķimenes, burkānus,ābolus vai bietes, un tad atkārto. Tā veido vairākas kārtas, kurām pa vidu var sabērt arī dzērvenes. Tad kāposti jāstampā, līdz tie paliek kraukšķīgiun sāk izdalīties to sula. Jāstampā ir tik ilgi, kamēr sulas ir tik daudz, ka tā praktiski nosedz visus kāpostus. Tas varētu būt apmēram pusstundas, stundas process, kurā lieti noderēs visu ģimenes locekļu iesaistīšanās.

Beigās mucas augša jānosedz ar veselām kāpostu lapām un virsū jāuzliek slogs – koka ripa, akmeņi, trauksvai spainis, kas kāpostus nospiež sulā. Tad muca jāatstāj istabas temperatūrā, 16–20 grādos sešas līdz 12 dienas. Ik pa laikam kāposti gan jāpārbauda un ar koka karoti nedaudz jāpiespiež, lai gaisa burbuļi, kas ir mucas lejā, iziet uz augšu.

Savukārt pēc tam, kamēr tie vēl nav apēsti, skābētus kāpostus vislabāk uzglabāt aukstumā, pagrabā vai ledusskapī. Jāņem vērā, ka, lai tie nezaudētu savas veselībai labās īpašības, skābēti kāposti jālieto nekarsēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti