«Zemnieku saeima» ceļmalas un grāvjus aicina pļaut tikai divreiz sezonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Lai saglabātu dabas daudzveidību un samazinātu pļaušanas izmaksas, biedrība "Zemnieku saeima" aicina lauksaimniekus, pašvaldības un valsts autoceļu uzturētājus ceļmalas un grāvjus pļaut ne biežāk kā divas reizes sezonā - pēc vasaras saulgriežiem jūlija sākumā un septembrī, informēja biedrība.

Vēlā pļaušana ļauj augiem noziedēt un pavairoties. Ceļmalas ir dzīvotne dabīgajiem apputeksnētājiem un ligzdošanas vieta mazajiem putniem, skaidroja biedrība.

Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre norādīja, ka intensīvā ceļmalu un grāvju pļaušana ir padomju laiku mantojums, jo tādi tolaik bija skaistuma un saimnieciskuma standarti.

“Šobrīd vērtīgāk būtu izmantot Skandināvijas un Rietumeiropas valstu pieredzi - ceļmalas saglabāt kā ziedošu dabīgo augu joslas, kas priecē autobraucējus ar savu krāšņumu un dod būtisku pienesumu biodaudzveidības saglabāšanā,” uzsvēra Dzelzkalēja-Burmistre.

“Pļaujot ceļmalas, sākot no jūlija sākuma, palielinās augu dažādība, līdz ar to ir vairāk un ilgāk apputeksnētājiem pieejama barības bāze. Ceļu malās paspēj izligzdot putni un ne mazāk svarīgs ir arī estētiskais faktors. Autobraucēji var priecāties par krāsainajām ceļmalām,” norādīja biedrības priekšsēdētāja vietniece.

Viens no plaši izmantotiem argumentiem biežai ceļmalu pļaušanai ir ceļu satiksmes drošība un autobraucēju redzamība. “Protams, ka ceļmalu pļaušana būtu jāizvērtē katrā konkrētajā situācijā. Ja grāvji ir aizauguši ar krūmiem un ir palikusi neliela ceļmala, ir būtiski, lai tā nodrošinātu labu redzamību, tātad jāpļauj salīdzinoši bieži,” atzina Dzelzkalēja-Burmistre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti