Ventspils pludmalē krastā sildījies pirmais roņu mazulis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ventspils iedzīvotāji pilsētas pludmalē ir manījuši pirmo roņu mazuli, informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Vairums roņu mazuļu iznāk jūras krastā sildīties, atpūsties un uzkrāt spēkus, tādēļ cilvēka palīdzība tiem nav nepieciešama, atgādināja DAP.

Ziņot DAP nepieciešams tikai par savainotiem, suņu sakostiem vai stipri novārgušiem ronēniem, kam jāsniedz palīdzība.

Ārkārtas situācijā palīdzību roņiem sniedz nozares profesionāļi, nevis iedzīvotāji. Iedzīvotāju iesaiste nepieciešama minimāla, informējot DAP par traumētā roņa atrašanās vietu, zvanot pa tālruņa numuriem: 29461880 (Kurzemē), 26424972 (Pierīgā) un 26329412 (Vidzemē).

Ik gadu martā, aprīlī un maijā Latvijas pludmalē ir sastopami roņu mazuļi. Bieži vien viņi krastā izpeld vieni, tomēr viņu mammas ir turpat līdzās, peldas jūrā un pieskata mazuļus, kas atpūšas. Roņi līdzīgi kā cilvēki mēdz atpūsties dažādi – kāds sauļojas vai guļ uz vēdera, cits uz sāniem vai muguras.

Cilvēki maldīgi domā, ka ronēni iznāk krastā, lai meklētu palīdzību. Ieraugot pludmalē roni, pareizākā rīcība ir to netraucēt, kā arī pastaigā līdzi vesto suni turēt pavadā, jo suņi uzbrūk ronēniem. Tāpat aicinām atturēties no roņu tuvplānu foto un selfiju uzņemšanas. Jo šāda rīcība palielina cilvēku plūsmu piekrastē, radot lieku stresu un pat apdraudējumu ronēnu dzīvībai.

Saņemot iedzīvotāju zvanus par savainotajiem roņiem, DAP speciālisti izvērtēs katru situāciju atsevišķi. Nopietnu traumu gadījumā roņi tiks vesti uz Rīgas Zooloģisko dārzu.

VIDEO: DAP sagatavota izzinošā animācijas multiplikācijas filma “Roņu mazuļi pludmalē – apbrīno, bet neaiztiec!” par trim ronīšiem un viņu likteni

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti